ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا نقطه مطلوب فاصله دارد:

0

وزیر رفاه؛

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا نقطه مطلوب فاصله دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: یکی از نقاط قوت دولت خدمتگزار تدبیر و امید فعالیت‌های انجام شده در دو حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست هیات دولت، یکی از نقاط قوت دولت خدمتگزار تدبیر و امید را فعالیت‌های انجام شده در دو حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی دانست و افزود: به رغم همه مشکلات و مسائلی که در سایه فشارهای نظام سلطه وجود داشت در حوزه‌هایی نظیر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بعد از ۱۴ سال انتظار، با همت دولت و مجلس، تلاش سازمان تامین اجتماعی و همکارانم، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله اجرا شد.

وی اظهار داشت: این کار، بخشی از مشکلات جامعه بازنشستگان عزیز سازمان تامین اجتماعی که نزدیک به ۶ /۳ میلیون نفر از جامعه ایران را تشکیل می‌دهند برطرف کرد، هرچند که تا نقطه مطلوب فاصله دارد و باید گام‌هایی در این زمینه برداشته شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در زمینه ارائه خدمات مطلوب‌تر و استفاده از امکانات بهداشتی و درمانی مراکزی که به صورت استیجاری در خدمت سازمان تامین اجتماعی قرار دارد قدم‌های خوبی برداشته شد.

شریعتمداری گفت: تصمیم گرفته شد با تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان از محل بودجه سازمان، همه افرادی که در مراکز بیمارستانی غیر از سازمان تامین اجتماعی از خدمات پزشکی استفاده می‌کنند بتوانند از فرانشیز صفر و بدون هیچ پرداختی از خدمات بیمه استفاده کنند.

به گفته وی، این خدمات در سال ۱۴۰۰ گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و خدمات سرپایی و درمانی را نیز در بر می‌گیرد.

شریعتمداری تصریح کرد: تلاش شدبا توسعه دولت الکترونیک در سازمان تامین اجتماعی میزان مراجعات به این سازمان به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

وی افزود: با اجرای طرح ۳۰۷۰ در این سازمان در نهایت ۷۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و شعب آن در سراسر کشور کاهش می‌یابد که کار بسیار بزرگی است.

شریعتمداری بیان داشت: در تنقیح قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت‌های تامین اجتماعی کشور خصوصاً در سال‌هایی که برای رونق و رفع موانع تولید باید قدم‌هایی را دولت در این زمینه بر می‌داشت، همکاری‌های خوبی بین سازمان تامین اجتماعی، اتاق بازرگانی وصنایع و معادن ایران و همه تشکل‌های بخش خصوصی صورت گرفت و اصلاحات بسیار خوب و ارزشمندی صورت گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نزدیک به ۲ هزار دستور العمل و بخشنامه این سازمان به حدود ۶۰ بخشنامه و دستور العمل خلاصه وبرخی از تعارضات در آن رفع شد که امیدواریم این مسیر در سال ۱۴۰۰ نیز با قوت ادامه پیدا کند.

وی افزود: در سطح‌بندی خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی نیز برای برقراری عدالت خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کشور قدم‌های خوبی برداشته شد.

وی با بیان اینکه استقرار نسخه و پرونده الکترونیک درمان در سازمان تامین اجتماعی کار بسیار ارزشمندی بودافزود: این کار توسط همکاران ما در سازمان تامین اجتماعی اجرا شد، البته در شروع کار با برخی مشکلات روبرو شدیم ولی امروز با کمترین مشکل در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بدون دفترچه بیمه تامین اجتماعی به همه بیمه شدگان روبرو هستیم.

شریعتمداری تصریح کرد: نزدیک به ۴۶ میلیون نفر و تمامی افرادی که بیمه درمان تامین اجتماعی هستند می‌توانند بدون دفترچه از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اتصال مستقیم به این مراکز برقرار شده و امیدواریم با مراکز بهداشتی درمانی و دولتی هم به طور کامل برقرار شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در این دولت توانستیم خدمات بهزیستی را خانواده محور و محله محور کنیم و به جای مراجعات مردم به سازمان بهزیستی، به محلات برویم.

وی ادامه داد: با تاسیس مراکز مثبت زندگی در بیش از ۲۵۰۰ نقطه کشور با به کارگیری ۱۳ هزار نفر از تحصیل‌کردگان در رشته‌های مددکاری اجتماعی، روانشناسی و جامعه‌شناسی، امروز با تقسیم پرونده‌های افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، ارائه خدمات در محلات با سرعت بیشتر و شرایط مطلوب‌تر فراهم شده است و بخش قابل ملاحظه‌ای از این کار توسط جوانان فرهیخته در این مراکز مثبت زندگی و مراکز ارائه خدمات بهزیستی در سراسر کشور انجام می‌شود.

شریعتمداری تصریح کرد: متوسط سن اشخاصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند سی سال است و شبکه جوانان بانشاط و خلاق، این خدمات را در سطح کشور ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای پرداخت مستمری هم به مددجویان و افراد دارای معلولیت شدید و بسیار شدید با توجه به محدودیت منابع اقدامات خوبی انجام شده است گفت: از شروع دولت تا امروز مجموعه منابع پرداختی و تقدیمی سازمان بهزیستی به جامعه هدف به طور متوسط ۱۲ برابر است که البته متناسب با بعد خانوار و شدت معلولیت و توان خواهی این اعداد و ارقام متفاوت است ولی به طور متوسط، رشد ۱۲ برابری یک رکورد قابل ملاحظه در سازمان بهزیستی در این زمینه صورت گرفت.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در همین ماه‌های پایانی عمر دولت خدمتگزار، صندوق فعالیت‌های مربوط به فرصت‌های شغلی جامعه معلولین تاسیس وهیئت مدیره آن نیز منصوب شده است.

وی افزود: در همین ماه فعالیت‌های اجرایی ارائه خدمات این صندوق که به کارآفرینی در حوزه افراد دارای معلولیت کمک می‌کند، آغاز می‌شود.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی