ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

وزارت شهرسازی در بستر رسمی ثبت اطلاعات، هیچ خانه خالی شناسایی شده‌ای را معرفی نکرده‌ است:

0

معاون سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با ایلنا:

وزارت شهرسازی در بستر رسمی ثبت اطلاعات، هیچ خانه خالی شناسایی شده‌ای را معرفی نکرده‌ است.

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: در بستر رسمی وب سرویسی که برای وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده که از این بستر به دریافت داده‌ها رسمیت داده شود تا کنون هیچ موردی از شناسایی خانه خالی دریافت نکرده‌ایم.

هادی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره میزان شناسایی خانه‌های خالی توسط وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق قانون وظیفه احراز خالی بودن خانه‌ها با وزارت راه و شهرسازی است. سازمان امور مالیاتی طبق قانون صرفا مطالبه مالیات از مالکان خانه‌های خالی می‌کند.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی نباید شاخصی برای احراز خالی بودن خانه‌ها و شناسایی خانه‌های خالی تعریف کند و این جزو وظایف سازمان نیست. صرفا بر اساس اعلام مستند و رسمی وزارت راه و شهرسازی ورود و مطالبه مالیات از مالک خانه‌هایی که خالی شناسایی شده، می‌کنیم.

معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که تا کنون وزارت راه و شهرسازی چه تعداد خانه خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده‌ است، گفت: در بستر رسمی وب سرویسی که برای وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده که از این بستر به دریافت داده‌ها رسمیت داده شود تا کنون هیچ موردی از شناسایی خانه خالی دریافت نکرده‌ایم.

خانی در پاسخ به این سوال که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خالی از سکنه شناسایی شده آیا اطلاعات این واحدها هنوز ثبت نشده، اظهار داشت: تاکید می‌کنم در بستر رسمی دریافت اطلاعات که در قالب وب سرویس تعریف شده، تا کنون یک رکورد هم ثبت نشده و در این بستر اطلاعاتی از خانه‌های خالی دریافت نکرده‌ایم.

وی درباره نرخ مالیاتی و محاسبه اجاره بهای هر واحد ادامه داد: سازمان امور مالیاتی هر ساله دفترچه ارزش معاملات اجاری تهیه می‌کند. براساس آن دفترچه منطقه به منطقه، بلوک به بلوک ارزش گذاری اجاری در تمام کشور انجام می‌شود که شهر به شهر با هم متفاوت است و براساس کدهای پستی املاک، ارزش معاملات اجاری تعیین و طبق آن مالیات بر اجاره وضع و مطالبه می‌شود.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی