ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

فساد اقتصادی مادر همه فسادها است:

0
دبیر کل انجمن حسابداری ایران گفت: فساد اقتصادی مادر همه فسادها است و مبارزه با آن کار سیاسی نیست.

ناصر پرتوی رئیس هیأت مدیره و دبیرکل انجمن حسابداری ایران امروز در همایش سالانه انجمن حسابداری ایران با موضوع نظارت و انضباط مالی که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به اینکه این انجمن ۵۵۰۰ عضو از بالاترین رده حسابداری و حسابرسی دارد، اظهار داشت: چیستی، چرایی، چگونگی و مبارزه با آن ۴ محور اقتصاد است، اقتصاد نوعی هنجارشکنی از هنجارهای قانونی و اخلاقی بوده و دلیل اشاعه آن نبود ساختارهایی شفاف است.

دبیرکل انجمن حسابداری ایران با بیان اینکه شفافیت یعنی اینکه اطلاعات مهم، مفید و مؤثر باید در اسرع وقت به اطلاع عموم رسانده شود، تصریح کرد:  شفافیت به معنای عریان‌سازی نیست، بلکه اول مسئله شفافیت بوده و پیش‌نیاز مبارزه با فساد همین پاسخ‌گویی و شفاف‌سازی است.

پرتویی با تأکید بر اینکه فساد اقتصادی مادر همه فسادها است، عنوان کرد: مبارزه با آن کار سیاسی نیست و نیاز به شعار و هیاهو ندارد، بلکه کار حرفه‌ای است که متخصصان حسابدار متقبل می‌شوند.

وی افزود: مبارزه با فساد پس از وقوع نیست و نباید باشد، زیرا انگیزه مردم کاهش می‌یابد باید قبل از وقوع مبارزه کرد و این موضوع با ساختار عملی و نه شعار و صحبت فراهم می‌شود.

دبیرکل انجمن حسابداری ایران تصریح کرد: بستر را برای فساد فراهم کردیم و سپس جرم را تعیین می‌کنیم در حالی که باید راه فساد مسدود شود.

منبع : http://1000site.ir/home/frame/918/http://www.asianews.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی