ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

افزایش حقوق جامعه کارگری تورم‌زا نیست:

0

امیدواریم جلسات شورای عالی کار نمایشی نباشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: اینکه می‌گویند افزایش حقوق جامعه کارگری تورم‌زاست درست نیست و عامل اصلی افزایش نرخ تورم را باید در جای دیگری جستجو کرد.
داود میرزایی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص مشکل تعیین دستمزد کارگران گفت: امروزه دستمزد جامعه کارگری به‌هیچ‌وجه جوابگوی هزینه‌های زندگی آنان نیست و دستمزد تعیین‌شده فعلی نسبت به تورم و هزینه‌های جاری ۷۰ درصد عقب‌ماندگی دارد.
وی بابیان این‌که مطالبه امروز جامعه کارگری برای افزایش حقوق و دستمزد برای عددی است که از سبد معیشتی آنان برداشته‌شده است، افزود: حقوق و دستمزد در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر در پایین‌ترین سطح قرار دارد.
دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه بابیان اینکه طبق ماده ۴۱ قانون کار که به‌صراحت تعیین تکلیف کرده است تا با رعایت اصل سه جانبه گرایی نمایندگان کارگری و کارفرمایی در یک فضای دوستانه ضمن چانه‌زنی به نتیجه منطقی برسند، افزود: دولت هم باید نظارت کند نه به‌عنوان یک کارفرمای بزرگ در کنار بخش خصوصی قرار بگیرد تا کفه‌ی ترازو به نفع کارفرمایان سنگین‌تر شود، زیرا این کار موجب عقب‌ماندگی دائمی کارگران در بخش حقوق و دستمزد می‌شود.
وی با اشاره به این‌که جامعه کارگری در زمان ۸ سال دفاع مقدس با توجه به شرایط جنگی افزایش حقوق خود را مطالبه نکرد افزود: دولت‌ها هم قول‌ ترمیم دستمزد کارگران پس از پایان جنگ را دادند، اما این موضوع با گذشت زمان به فراموشی سپرده شد و با مداومت عقب‌ماندگی حقوق کارگران شکاف طبقاتی نیز افزایش پیدا کرد.
این فعال جامعه کارگری در خصوص عدم افزایش دستمزد کارگران در سال جاری گفت: اگر دستمزد کارگران افزایش پیدا نکند و کارگران با همین دستمزد فعلی به سال آینده ورود کنند زندگی آنان دچار مشکل خواهد شد.
دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه اظهار کرد: از وزیر محترم کار به دلیل نگاه مثبتی که برای تشکیل جلسات شورای عالی کار و رعایت اصل سه جانبه گرایی دارند تشکر می‌کنیم اما امیدواریم که این جلسات نمایشی نباشد وخروجی مثبت داشته باشد، زیرا برای جامعه کارگری خروجی جلسات مهم است.
وی افزود: اینکه می‌گویند افزایش حقوق جامعه کارگری تورم‌زاست درست نیست و باید عامل اصلی افزایش نرخ تورم را  در جای دیگری جستجو کرد.
میرزایی گفت: به‌هرحال امیدوار و خوش‌بین هستیم که تیم آقای عبدالملکی با نگاه مثبت و روزنه امیدی که با تشکیل جلسات شورای عالی کار در دل کارگران ایجاد کرده است مسیر جلسات را در جهت تعامل و توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای جبران قدرت خرید کارگران پیش ببرند.
دبیر اجرایی خانه کارگر  ساوه و زرندیه در پایان تأکید کرد: جامعه کارگری به دنبال زیاده‌خواهی نیست و ما خواستار اجرای ماده ۴۱ قانون کار و تعیین دستمزد کارگران با توجه به هزینه سبد معیشت آنان و تورم موجود هستیم تا حقوق کارگران ترمیم‌شده و افزایش پیدا کند.
منبع : https://www.mizan.news/fa/news/778496

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار