ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

اظهارنامه گمرکی چیست؟

0

خبرگزاری میزان- اظهارنامه گمرکی یعنی وارد کننده یا صادر کننده کالا باید شخصا نوع محموله، ارزش و تعداد آن را به گمرک اعلام کند و گمرک با بررسی آن مجوز واردات یا صادرات را صادر می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به هنگام واردات کالا و یا صادرات کالا، در کلیه کشورهای دنیا مرسوم است که ابتدا صاحب کالا اقدام به اظهار کالا  در گمرک می‌کند، یعنی آنکه گمرک که نمی‌داند و اطلاعی ندارد که داخل محموله چه کالایی و در چه تعدادی و چه ارزشی کمی باشد، آنها از صاحب کالا می‌خواهند که شخصا اظهار کند که داخل محموله وارداتی یا صادراتی  چیست، سپس گمرک به بررسی اظهار، رسیدگی می‌کند و اگر اظهارات صحیح باشد و مشکلی از نظر ماهیت و تعداد و ارزش کالا برخورد نشود، مجوز ترخیص کالا شما از طریق مسیر های گمرکی تعیین و سپس به درب خروج و مجوز بارگیری صادر می شود.

اما اگر در جایی محموله ای وارداتی یا صادراتی اظهار شود و اظهارات با محتویات محموله همخوانی نداشته باشد، گمرک با توجه به مقدار تفاوت اظهار یا محموله اقدام به جریمه می کند، در مواردی که کلا اظهارکننده کالا با قصد پرداخت عوارض کمتر اقدام به استفاده از تعرفه های دیگر می‌کند با جریمه های سنگینی روبه‌رو می‌شود.

منبع : http://www.mizanonline.ir/fa/news/394369

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی