ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بی تاثیری حذف صفر از واحد پول در وضعیت اقتصادی کشور:

0

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با توجه به مصوبه دولت مبنی بر حذف صفر از واحد پول کشور ، گفت: این اقدام تاثیری در وضعیت اقتصادی کشور ندارد.

به گزارش افکارنیوز،  حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه روز گذشته هیئت دولت مبنی بر تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان، اظهار داشت: تغییر واحد پولی سال گذشته نیز مصوبه دولت بود که علیرغم اینکه خبرساز هم شد، اما عملیاتی نشد.

وی با بیان اینکه بحث حذف ۳ صفر از واحد پول ملی کشور مطرح بوده و بحث‌های کارشناسی فراوانی بر روی این موضوع انجام شد، افزود: با تغییر واحد پول از ریال به تومان قطعاً تغییر محسوسی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نمی‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حذف صفر از واحد پول ملی با هدف افزایش ارزش پول ملی انجام می‌شود، گفت: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته ارزش پول کشور به شدت کاهش پیدا کرده، لذا این تغییر واحد پول در افزایش ارزش پول ملی تاثیرگذار نیست.

حجت‌الاسلام لارگانی با تاکید بر اینکه حذف یک صفر و یا تغییر واحد پول هیچ تاثیری در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ندارد، اظهار داشت: دولت باید اقداماتی انجام دهد که هم قدرت خرید مردم و هم ارزش پول ملی کشور افزایش پیدا کند و تا زمانی که شاخص‌های اقتصادی به شکل زیربنایی تغییر نکند، تغییر واحد پول در وضعیت معیشت مردم موثر نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز در بازار مردم از واحد تومان استفاده می‌کنند تصریح کرد: شاید بحث حذف ۳ صفر از واحد پول که سال‌ها مطرح بوده و بحث‌های کارشناسی فراوانی پیرامون آن انجام شده عملیاتی شود تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه هزینه کاغذ یک اسکناس ۲۰۰ تومانی در حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ تومان است، متذکر شد: قطعا تغییر مسکوکات و اسکناس‌ها هزینه بسیار زیادی را برای دولت ایجاد می‌کند، لذا بهتر است تا کار کارشناسی بیشتری انجام شود که اگر قرار است صفری از واحد پول حذف شود همان حذف ۳ صفر که بر روی آن بحث‌های عملیاتی شده است صورت گیرد.

منبع : http://www.afkarnews.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی