ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

منابع درمان بیمه‌شدگان صرف درمان مستقیم شود :

0

یک عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:

جای متولی و کمک‌دهنده درمان عوض شده/منابع درمان بیمه‌شدگان صرف درمان مستقیم شود .

یک عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر عدم پذیرش بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان‌های دولتی گفت: طبق قانون اساسی دولت «مکلف» است از محل درآمدهای عمومی آحاد جامعه را تحت پوشش خدمات درمانی قرار دهد.

«اکبر قربانی» عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت:‌ طبق اصل ۲۹ قانون اساسی دولت «مکلف» است که از محل درآمدهای عمومی احاد جامعه را تحت پوشش خدمات درمانی و مراقبت‌های پزشکی قرار دهد.

براساس خبرهای منتشر شده چند بیمارستان  دولتی استان مازندران از ارائه خدمات پزشکی به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی خودداری کرده‌اند. این درحالی‌‌ست که پیشتر ۴ بیمارستان دولتی استان اصفهان از ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی خودداری کرده بودند.

روز گذشته کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی استان مازندران با صدور بیانیه‌ای عدم پذیرش بیماران در مراکز درمانی این استان را «به دور از اخلاق حرفه‌ای پزشکی» دانست.

قربانی در ادامه با بیان اینکه کار به جایی رسیده است که جای متولی و کمک‌دهنده درمان عوض شده است، تصریح کرد: تنها می‌توان گفت که «نیکی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند».

این عضو کمیته بیمه درمان اتحادیه پیشکسوتان با تاکید بر اینکه بهتر است که از این پس سازمان تامین اجتماعی ۲ سوم از ۹ بیست و هفتم حق درمان بیمه‌شدگان را صرف خرید خدمت در  قالب درمان مستقیم کند، گفت: ۲ سوم از ۹ بیست و هفتم حق درمان بیمه‌شدگان در سال ۹۵ بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌شود که با این پول می‌توان مرکز درمانی مجهز در سراسر کشور ساخت.

قربانی در پایان تاکید کرد: تبعا با این اقدام وقیحانه بیمارستان‌های دولتی که احتمالا بازهم تکرار می‌شود بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تمایلی نخواهند داشت که منابع درمان آنها صرف خرید خدمت در قالب درمان غیرمستقیم شود.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی