ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

رکود و افزایش نرخ بیکاری عامل اصلی کاهش قدرت خرید :

0
یک کارشناس اقتصادی افزایش نرخ بیکاری و رکود بازارهای مولد را عامل اصلی کاهش قدرت خرید مردم دانست.
رضا مقدس کارشناس اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: کاهش قدرت خرید مردم در این ایام تحت تأثیر افزایش نرخ بیکاری و رکود بازارهای مولد قرار گرفته و کاهش نرخ تورم به عنوان یک سرعت گیر از شدت شیب نزولی آن کاسته است.
این کارشناس با بیان اینکه روند کاهش در قدرت خرید همچنان ادامه دارد گفت: افزایش واسطه گری و سرمایه گذاری بانک ها و موسسات مالی در بازارهای غیر مولد و همچنین افزایش سود سپرده از سوی بانک ها هم از دیگر عوامل تاثیر گذار در کاهش قدرت خرید و ایجاد رکود در بازار بوده است.
وی ضمن بیان لزوم نظارت بر عملکرد بانک ها توسط سازمان های نظارتی بیان کرد: بنگاه داری بانک ها مشکلاتی را  برای اقتصاد کشور بوجود آورده و در این خصوص نهادهای نظارتی بانک مرکزی باید مانع از این امر شوند.
مقدس در ارتباط با سرمایه گذاری مردم در بازار های مولد تصریح کرد: دولت با ریل گذاری مناسب می تواند سرمایه های افراد را به سمت بازار های مولد که سبب رونق بخشی در تولیدات داخلی و بهبود فضای کسب و کار می شود، سوق دهد.
منبع : http://www.yjc.ir/fa/news/5915860

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی