ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مالیات‌های جدید در راه است:

0

آئین نامه‌های اجرایی احکام مالیاتی قانون بودجه از جمله مالیات بر خانه‌ها و خودرو‌های لوکس در حال نهایی شدن است.

به گزارش «نود اقتصادی»، براساس قانون بودجه انواع خودرو‌های سواری و وانت دو کابین شخصی به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان و بیشتر مشمول مالیات بر دارایی سالیانه شدند.

این مالیات بر اساس ارزش روز خودرو با نرخ دو دهم درصد محاسبه می‌شود. خودرو‌های تولید شده و مونتاژ داخل پیش از فروش از پرداخت این مالیات معاف هستند.

همه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالیانه خودرو‌های مشمول تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن پرداخت کنند.

تعویض پلاک خودرو‌ها و ثبت نقل و انتقال املاکی که برای آن‌ها مالیات وضع شده، پیش از پرداخت بدهی مالیاتی هم ممنوع است. بر اساس پیگیری‌های انجام شده در وزارت امور اقتصادی و دارایی مربوطه آیین نامه‌های احکام مذکور تدوین و در جریان تنظیم و ابلاغ است.

منبع : https://www.90eghtesadi.com/Content/Detail/2134545

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی