ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

آخرین اخبار از میزان و زمان افزایش حقوق کارگران:

0
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آخرین اخبار از میزان و زمان افزایش حقوق کارگران/ طرح فریز مزدی منتفی است .

نماینده کارگران در شورای عالی کار در خصوص تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۹ توضیحاتی داد.

محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در آخرین جلسه شورای عالی کار مقرر شد میزان دستمزد کارگران در سال ۹۹، در فروردین ماه تعیین تکلیف شود.

او با بیان اینکه گروه کارفرمایی با توجه به دلایلی که دارند اخیراً در مصاحبه‌های خود از فریز مزدی صحبت کردند، گفت: گروه کارفرمایان قبل از تشکیل شورای عالی کار در خصوص تعیین دستمزد نامه نگاری‌هایی را برای برگزاری این جلسه بعد از پایان کرونا داشتند.

تاجیک با اشاره به تداوم شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۹ باید به زودی برگزار شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: گروه کارگری و دولت افزایش نیافتن حقوق کارگران در سال ۹۹ به معنای فریز مزدی را قویاً رد کردند، چرا که خارج از عرف است و باعث نگرانی بیشتر جامعه کارگری می‌شود.

او با بیان اینکه مقرر شد تا جلسه تعیین دستمزد در فروردین ماه به نتیجه برسد، ادامه داد: با توجه به نامه‌نگاری‌هایی که فردا صورت می‌گیرد پیگیر آن هستیم که در این هفته حتماً جلسه شورای عالی کار برگزار شود.

تاجیک درباره پیشنهادات مربوط به میزان افزایش حقوق کارگران تصریح کرد: نظر وزیر کار اجماع تمامی نظرات است تا تمامی شرکای اجتماعی ما راضی باشند.

او با بیان اینکه افزایش حقوق کارگران طبق دو مولفه تورم و هزینه زندگی کارگران تعیین می‌شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال ۹۸ میزان تورم ۳۲ تا ۳۹ درصد بود، این میزان پایه تصمیم گیری نمایندگان کارگری قرار گرفت.

تاجیک بیان کرد: با توجه به مشکلات اخیر کشور در خصوص هزینه زندگی یک خانواده ۳.۳ کارگری نظر جامعه کارگری حدی بالاتر از میزان تورم و افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارگران است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه میزان هزینه زندگی کارگران را در سال ۹۹، ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان محاسبه کردیم، گفت: در آخرین جلسات شورای عالی کار در سال ۹۸ نظر دولت افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی بود.

تاجیک با بیان اینکه مطابق افزایش حقوق کارمندان و تعیین حداقل حقوق آن‌ها به میزان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، حقوق کارگران نیز باید به میزان درخوری افزایش یابد، افزود: ما طبق قانون کار حقوق کارگران را افزایش می‌دهیم و این مورد را در نظر داریم که میزان افزایش حقوق نباید به ضرر جامعه کارگری و بازنشستگان باشد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: حقوق فروردین ماه کارگران مطابق هر ساله بر اساس تعیین دستمزد سال قبل پرداخت می‌شود و در اردیبهشت ماه نیز مابه‌التفاوت افزایش حقوق به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

منبع : https://www.yjc.ir/fa/news/7304075

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی