ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

در درمانِ سازمان باید منافع کارگران و بازنشستگان لحاظ شود:

0

شوکت:

طرح بودجه عملکردی بیمارستان‌های تامین اجتماعی دوباره بررسی می‌شود/ در درمانِ سازمان باید منافع کارگران و بازنشستگان لحاظ شود .

عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، گفت: «به دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، کارگروهی با حضور نمایندگان کارگران، بازنشستگان و معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی، به منظورِ بررسی نقطه‌‌ نظرات پیرامون طرح بودجه عملکردی بیمارستان‌های تامین اجتماعی تشکیل می‌شود.»

«اکبر شوکت» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برگزاری جلسه شورای راهبردی شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در روز سه‌شنبه هفته گذشته، گفت: در این جلسه که با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان برگزار شد، نمایندگان کارگران و بازنشستگان بخشی از نقطه‌نظرات خود را در مورد طرح بودجه عملکردی بیمارستان‌های تامین اجتماعی، ارائه کردند.

وی افزود: بحثی که داریم این است که بخش درمان سازمان تامین اجتماعی باید به صورت سه‌جانبه یعنی با حضور نمایندگان کارگران و بازنشستگان، کارفرمایان و دولت، که برابر با اصل ۴۳ قانون اساسی، در زمینه تامین درمان آحاد جامعه مسئول است، اداره شود. بنابراین هر طرحی باید از کانال سه‌جانبه‌گرایی بیرون آید تا منافع جامعه خدمت‌گیرندگان در آن به صورت کامل لحاظ شود.

عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این جلسه بر رعایت سه‌جانبه‌گرایی صحه گذاشتند، افزود: پس از برگزاری این جلسه آقای سالاری دستور داد تا کارگروهی با حضور نمایندگان کارگران و بازنشستگان و معاوت درمان تشکیل شود، تا نقطه نظرات مخالف و موافق طرح بودجه عملکردی با حضور معاون درمان بررسی شود.

شوکت افزود: خودگرانی بیمارستان‌های تامین اجتماعی در قالب طرح بودجه عملکردی، نمی‌تواند منافع کارگران و بازنشستگان را در درمان تامین اجتماعی تامین کند و باید رویکردهای خرد و کلان طرح را متناسب با منافع بیمه‌شدگان تنظیم نمود.

لازم به یادآوری است که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی چندی پیش در جلسه شورای راهبردی شرکای اجتماعی، گفت: در برنامه طراحی شده برای اختصاص بودجه مبتنی بر عملکرد و ارتقای بهره‌وری بیمارستان‌ها شرایط هر بیمارستان به خوبی مورد توجه قرار گرفته و بویژه در استان‌های کم برخوردار و دارای محدودیت ضرایب مشخصی با توجه به عملکرد سنوات قبل برای تعرفه‌ها لحاظ شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: به خودگردانی بیمارستان‌ها اعتقادی نداریم و به دنبال درآمدزایی در آنها نیستیم؛ بلکه به دنبال افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی هستیم و هدف ما بهبود عملکرد بیمارستان‌ها و مدیریت بهینه منابع مالی است.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی