ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

هشدار به فرار سپرده‌ها از بانک ها:

0
برای چندمین بار در چند سال گذشته خروج سپرده‌ها از بانک ها و موسسات اعتباری منجر به افزایش نرخ دلار شده است.

به گزارش بنکر (Banker)، نرخ دلار که در ماه گذشته حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود طی روزهای اخیر به حدود ۱۳ هزار تومان در بازار آزاد رسیده است.

افزایش حدوداً ۱۰ تا ۱۵ درصدی نرخ دلار همزمان شده با کاهش منابع در بانک‌ها و موسسات اعتباری.

پس از افزایش ناگهانی قیمت بنزین میل به خرید دلار، سکه و برخی دیگر از کالاها چون خودرو از سوی مردم افزایش پیدا کرد و طبیعتاً برای خرید باید پول از بانک‌ها خارج شود.

با توجه به وجود این رابطه مستقیم بین نرخ دلار و نیز خروج سپرده‌ها از بانک ها و موسسات اعتباری به نظر می‌رسد دولت باید پیش از اتخاذ هر تصمیمی به این نکته توجه داشته باشد.

بالا رفتن نرخ دلار در چند سال گذشته نشان داده افزایش سطح عمومی قیمت‌ها را در پیش داشته است.

اخبار بانک می نویسد: هر چند عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی همواره نسبت به حضور فعال بانک مرکزی در این بازار و کنترل آن تاکید کرده است.

منبع : http://banker.ir/p

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی