ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

دولت بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت را تهاتر کند:

0

در گفتگو با مهر عنوان شد،

دولت بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت را تهاتر کند

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی ضمن مخالفت با فروش اموال سازمان برای پرداخت بدهی ها گفت: دولت بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت را پرداخت کند.

علی دهقان کیا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد قرار داد سازمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت افزود: قرار دادی میان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با وزیر بهداشت مبنی بر تهاتر دو طرفه بدهی های تامین اجتماعی به مراکز طرف قرار داد این وزارتخانه و همچنین بدهی های بیمه سلامت به سازمان تامین اجتماعی منعقد شده است و گویا قرار است پرداخت بدهی ها به روز انجام شود.

وی افزود: اطلاعی از جزییات این قرار داد نداریم و منتظریم ببینیم پرداخت بدهی ها به چه صورتی انجام می شود.

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تاکید کرد: گفته شده این قرار داد دو طرفه است اما ظاهرا یک طرفه است چون وقتی دولت ۲۵۰ هزار میلیارد به تامین اجتماعی بدهکار است بنابراین وزارت بهداشت یعنی دولت می تواند بخشی از این بدهی ها را تقبل و تهاتر کند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت بدهی در صورت فروش اموال سازمان تامین اجتماعی به ضرر بازنشستگان و کارگران خواهد شد،  افزود: چنانچه سازمان تامین اجتماعی بخواهد با فروش بخشی از اموال سازمان بدهی وزارت بهداشت را پرداخت کند در این صورت با مخالفت بازنشستگان روبرو می شود چرا که اموال سازمان متعلق به بازنشستگان و کارگران است و تامین اجتماعی اجازه این کار را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهیانه بابت ۲۶ خدمتی که دولت بر دوش آن گذاشته ، ۳۲۰۰ میلیارد تومان هزینه می کند، گفت: حتی اگر دولت نخواهد بدهی به وزارت بهداشت را از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی خود به سازمان تقبل کند حداقل از ۳۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت و یا تهاتر کند چرا که این مبلغ باری اضافی بر دوش تامین اجتماعی است.

کد خبر ۴۷۴۲۲۵۰
منبع : https://www.mehrnews.com/news/4742250

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی