ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

رمز یکبار مصرف برای پرداخت قبوض لازم نیست:

0
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

حکیمی گفت: پرداخت قبوض احتیاجی به رمز یکبار مصرف ندارد و تا سقف ۵۰۰ هزار تومان می‌توانند تراکنش کسب و کار را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار بورس، بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  ناصر حکیمی، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در تحریریه خبر ۲۱ اظهار کرد: قرار نیست اتفاق خاصی در حوزه رمز‌ها بیفتد تنها موضوع رمز‌های اینترنتی و حفظ امنیت بانکی مد نظر بانک مرکزی است. جابه جایی این اعداد منجر به کلاهبرداری‌ها اینترنتی می‌شد.

وی افزود: ممکن است اگر رمز‌ها به دست کسی بیفتد بتواند با فیشینگ از این رمز استفاده کند و حساب افراد را خالی کند. این رمز دوم یکبار مصرف هزینه‌ای برای مردم ندارد.

حکیمی گفت: زمان تعیین شده تا پایان اردیبهشت ماه برای همه بانک‌ها مقرر شده و آن‌ها در حال برنامه ریزی برای راه اندازی سیستم‌های خود هستند.

وی بیان کرد: مشکلی که از قبل هم مدنظر قرار گرفته است ایراد برخی از گوشی‌ها در پیاده سازی رمز‌های یکبار مصرف است در این بین برخی از گوشی‌ها توانایی نصب برنامه ندارند و اینکه برخی‌ افراد گوشی هوشمند ندارند.

معاون فناوری نوین بانک مرکزی بیان کرد: تمهیدات مختلفی باید چیده بشود تا این اتفاق بیفتد، زمانی را برای پیاده سازی سیستم عامل همگانی بانک‌ها داده شده است تا پایان خردادماه بانک‌ها آماده ارایه خدمات شوند.

وی تاکید کرد: پرداخت قبوض احتیاجی به رمز یکبار مصرف ندارد و تا سقف ۵۰۰ هزار تومان می‌توانند تراکنش کسب و کار را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: توضیحات مهم در مورد رمز‌های یک بار مصرف بانکی/هزینه‌ای برای رمز‌های دوم پویا اخذ نمی شود


حکیمی ادامه داد: باتوجه به این امر تعبیه کردیم که رمز ایستا همچنان برای تراکنش‌های زیر ۵۰۰ هزار تومان باقی است.

وی افزود: چیزی که برای ما مهم است سنجیدن تمام جوانب مهم قضیه حذف رمز دوم دایمی است. گفته می‌شود رمز ۶۰ ثانیه کم است و به نظر می‌رسد برای آن کار‌های جدیدی صورت بگیرد.

حکیمی گفت: مردم نگران اول خرداد نباشند اول خرداد زمانی است که برای بانک‌ها تعریف شده است از اول خرداد اگر بانکی آماده نباشد باید خسارات ناشی از حذف رمز دوم را متقبل شوند.

منبع : https://www.yjc.ir/fa/news/6929596

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی