ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مدیران تامین اجتماعی به دنبال دریافت طلب خود از دولت باشند:

0

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با ایلنا:

کارگران و بازنشستگان رابطه خود با مجلس را تقویت کنند/ مدیران تامین اجتماعی به دنبال دریافت طلب خود از دولت باشند .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: اینکه امروزه بدهی دولت به تامین اجتماعی از مرز ۱۸۰ هزار میلیارد تومان گذشته ناشی از بی‌توجهی به دریافت مطالبات در سالهای قبل بوده و اگر همان موقع تامین اجتماعی، بدهی‌اش را از دولت دریافت کرده بود، امروز رقم بدهی به این مقدار نمی‌رسید.

محمدحسین قربانی با اشاره به جلساتی که با کانون کارگران بازنشسته تهران داشته است به خبرنگار ایلنا گفت: در این جلسات بسیاری از مشکلات مورد بررسی قرار گرفت و از اطلاعاتی که در اختیار من قرار دادند متوجه شدم که رفتار دولت باعث شده تا سازمان تامین اجتماعی با مشکلات بسیاری رو به رو شود.

وی با انتقاد از اینکه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی ارتباط کمی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارند، گفت: شاید اگر شرایط کارگران و بازنشستگان را بدانیم، هنگام دفاع از منافع کارگران بهتر بتوانیم موضع‌گیری کنیم.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه ۹۷ دولت را مکلف کرده بود مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی را بپردازد، گفت: مدیران تامین اجتماعی باید با جدیت به دنبال اجرایی کردن مصوبات قانونی باشند. وقتی مجلس تصویب کرد که دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی تامین اجتماعی را بپردازد، این دیگر از وظایف مسئولان تامین اجتماعی است که مکاتبات مستمر و رایزنی فراوانی داشته باشند تا طلب خودشان را از دولت بگیرند زیرا مجلس کار خودش را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه بدهی کلان دولت به تامین اجتماعی باعث نگرانی بسیار زیاد جامعه کارگری به ویژه بازنشستگان شده است، گفت: نمایندگان کارگری و بازنشستگان آمار و اطلاعات درستی در زمینه بدهی دولت به تامین اجتماعی دارند و همین تسلط آنها نشان می‌داد که به درستی صاحب تامین اجتماعی هستند زیرا با دقت از همه اتفاقاتی که برای تامین اجتماعی رخ داده، خبر دارند و می‌توانند آن مطالب را تشریح کنند.

قربانی خواستار ارتباط بیشتر نمایندگان کارگران و بازنشستگان با مجلس شورای اسلامی شد و گفت: آن چیزی که باعث نگرانی کارگران می‌شود، شاید در اولویت اول مجلس نباشد به همین دلیل از نمایندگان کارگران انتظار داریم نگرانی‌های خود را با کمیسیون‌های مجلس در میان بگذارند تا در صورت نیاز بتوانیم نسبت به حل مشکلات آنان اقدام کنیم.

وی با انتقاد از کارگران و بازنشستگانی که گمان می‌کنند مجلس علیه آنان تصمیم گرفته است، گفت: تشکل‌های کارگری و بازنشستگی تامین اجتماعی باید دایم اخبار مجلس شورای اسلامی را رصد کنند و در جریان دستور جلسات مجلس باشند تا هر گاه که مصوبه‌ای متوجه کارگران یا سازمان تامین اجتماعی می‌شد، به سرعت با نمایندگان مجلس ارتباط برقرار کنند و رایزنی‌های لازم را انجام دهند و اطلاعات خود را در اختیار مجلس قرار دهند تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم.

منبع : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی