ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افزایش حقوق کارگران باید بیش از کارمندان باشد :

0

عیدعلی کریمی مطرح کرد؛

افزایش حقوق کارگران باید بیش از کارمندان باشد .

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: انتظار داریم شورای عالی کار منافع ملی را در افزایش حقوق جامعه کارگری در نظر بگیرد. افزایش حقوق کارگران باید بیش از مقدار تعیین شده برای کارمندان باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عیدعلی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین) با اشاره به اینکه انتظار ما از دولت و شورای عالی کار توجه ویژه به وضعیت معیشتی کارگران در سال آینده است، اظهار داشت: کارگران همچون کارمندان نیستند و مزایای چندانی ندارند. کارمندان بالاخره سبد کالا، بن و وام‌هایی در کنار حقوق ثابت خود دارند که تامین هزینه‌های زندگی را برایشان ساده‌تر می‌کند.

وی افزود: جامعه کارگری چه شاغل و چه بازنشسته از این‌ امتیازات محروم هستند. اکنون که مجلس شورای اسلامی برای افزایش حقوق کارمندان افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه ۱۰ درصد را در نظر گرفته، انتظار داریم برای جامعه کارگری این مقدار بیشتر هم باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین با بیان اینکه از دست رفتن امنیت شغلی و معیشت کارگران برای کارفرمایان نیز ضررهای زیادی خواهد داشت، گفت: کارفرمایان در جلسات مزدی تهدید می‌کنند که اگر افزایش حقوق زیاد باشد، ما کارگران را اخراج می‌کنیم. قطعا بدانند در این صورت خودشان هم امنیت شغلی در واحدهای صنعتی نخواهند داشت.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار داریم شورای عالی کار منافع ملی را در افزایش حقوق جامعه کارگری در نظر بگیرد. افزایش حقوق کارگران باید بیش از مقدار تعیین شده برای کارمندان باشد. همه دفاعیاتی که از افزایش حقوق کارگران می‌شود برای این است که لااقل در این شرایط سخت کارگران بتوانند زندگی اولیه خود را تامین کنند.

منبع : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی