ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تخلفات لیست‌های حقوقی حذف می‌شود:

0

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: از طریق پنجره واحد کسب و کار لیست حقوق و دستمزد که به سازمان مالیاتی ارائه می‌شود با آنچه که با تامین اجتماعی ارائه شده به شکل واحد خواهد شد.

به گزارش ایبِنا، محمدقاسم پناهی اظهار داشت:‌ سازمان امور مالیاتی بیشترین ارتباط کاری را با فعالان اقتصادی داشته و با ایجاد سیستم‌هایی برای افزایش دقت در ارائه خدمات و کاهش نیروی انسانی در مواجهه با مودیان فرایند شفافی برای بسترهای مالیاتی فراهم کرده است.

وی افزود: در بخش ارتباط سیستمی بین دستگاه‌هایی مثل سازمان اسناد و سازمان تامین اجتماعی، سیستم‌های برخط برقرار شده تا ضمن افزایش سلامت اداری، فرایند بروکراسی اداری نیز کاهش یابد.

سرپرست سازمان امور مالیاتی ادامه داد: در این زمینه در حالی پیش از این برای مالیات بر ارزش افزوده اقدام به ثبت‌نام دوباره می‌شد که یک ثبت برای عملکرد و یک ثبت نیز برای مالیات ارزش افزوده صورت می‌گرفت، اما اکنون تمام اشخاص حقوقی به محض تاسیس شرکت از طریق پنجره واحد کسب و کار بلافاصله در نظام مالیاتی از کد رهگیری و کد اقتصادی برخوردار می‌شوند که باعث شده فرایند زمانی مذکور به حداقل زمان کاهش یابد. در بخش تبادل اطلاعات بر اساس چارچوب‌ مالیات‌های مستقیم نیز می‌توان ارتباط برقرار کرد و فرایند را تسهیل کرد.

به گفته وی، در پنجره واحد کسب و کار علاوه بر خدمات برخط برای صدور کد رهگیری مالیات، حق تمبر و همچنین مالیات‌های مختلف از این محل که منجر به تاخیر در فرصت ارائه‌ شده می‌شد و جرایمی را برای اشخاص در بر داشت، از طریق سیستم برخط ضمن وصول مالیات مشکل مذکور نیز برطرف شده است.

پناهی با بیان اینکه از طریق پنجره واحد کسب و کار، فعل و انفعال شرکت‌ها از طریق سازمان مالیاتی دریافت و بر اساس آن قوانین اعمال می‌شود، افزود: در بحث برون‌سپاری نقل و انتقال املاک و مستغلات هم اکنون ۱۰ دفترخانه به صورت پایلوت از طریق سرورهای ثبت فعالیت خواهند کرد که ضمن وصول مالیات، مراجعه مودیان مالیاتی را به حداقل خواهد رساند و یا در بحث نقل و انتقالات املاک مسکونی این مراجعات به صفر خواهد رسید.

سرپرست سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: از طریق پنجره واحد کسب و کار لیست حقوق  و دستمزد که به سازمان مالیاتی ارائه می‌شود، با آنچه که با سازمان تامین اجتماعی ارائه شده به شکل واحد خواهد بود و به این ترتیب جلوی سواستفاده‌ها از این بابت گرفته خواهد شد.

منبع : http://www.ibena.ir/news/97744

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی