ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

۹۶ درصد کارگران با قرداد موقت، فعالیت مستمر می‌کنند:

0

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی:

۹۶ درصد کارگران با قرداد موقت، فعالیت مستمر می‌کنند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تاکید بر ضرورت اصلاح ماده ۷ قانون کار گفت: امروز بیش از ۹۶ درصد از کارگران کشور به شکل قرارداد موقت در فعالیت های مستمر و دائم کار می کنند که این بند از قانون کار باید اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فتح الله بیات، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی و دبیر اجرایی خانه کار و کارگر شرق تهران، در خصوص کار و توسعه، بهره وری و نقش کارگران، اظهار کرد: اگر خواهان بازار کار فعال و بقای نیروی کار برای ادامه چرخه هستیم باید تکنولوژی و دستگاه های صنعتی را به روز کنیم و آموزش های جدید را به نیروی کار بدهیم.

وی افزود: باید کارفرما در بخش خصوصی و دولتی آموزش ها و مهارت های لازم را به نیروی کار بیاموزد زیرا کارگر توان پرداختن به این امر را ندارد و متاسفانه امروزه در بخش های صنعتی این امکانات در اختیار کارگران گذاشته نمی شود.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در برنامه گفت‌وگوی اقتصادی رادیو گفت‌وگو ادامه داد : البته در حال حاضر آموزش هایی صورت می گیرد که بازار آنها اشباع شده است و اگرچه هزینه در این راستا صورت می گیرد اما این آموزش ها مفید واقع نمی شود.
بیات با بیان اینکه ابتدا باید فضای مناسبی را برای نیروی کار آماده کنیم که در محیطی به دور از استرس به انجام کار بپردازد، گفت: به دلیل اینکه نیروی کار در کشور ما فاقد امنیت شغلی است و نمی تواند رفاه نسبی را برای خود و خانواده اش فراهم کند نمی توان توقع بهره وری زیادی از چنین نیروی کاری داشته باشیم.
دبیر اجرایی خانه کار و کارگر شرق تهران بیان کرد: کارگران و نماینده کارگران در شورای عالی کار در ابتدا به دنبال افزایش حقوق و دستمزد نیستند، بلکه ما به دنبال افزایش قدرت خرید و پوشش سبد معیشت هستیم.
وی با بیان اینکه قانون کار قانون خوبی بوده و در اجرا دچار مشکل شده، تصریح کرد: ما به دنبال اصلاح ماده ۷ قانون کار هستیم که پایه و اساس این قانون به شمار می رود.
بیات تاکید کرد: امروز بیش از ۹۶ درصد از کارگران کشور به شکل قرارداد موقت در فعالیت های مستمر و دائم کار می کنند که این بند از قانون کار باید اصلاح شود.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13970215000272

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی