ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

رکود اقتصادی چیست؟

0
خبرگزاری میزان- رکود کاهش چشم گیر تقاضا در مقابل تولید است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در تعاریف رکود عبارت است از کاهش چشمگیر تقاضا در مقابل تولید و به عبارت منطقی‌تر عدم چرخه مالی کشور یا منطقه به صورت مثبت و به حالت دقیق‌تر عدم تمایل اعضای جامعه به خرید کالا‌های با دوام و در برخی موارد خرید فقط کالا‌های اساسی آن هم با نسبت کاهش به دیگر دوران مالی.

رکود اقتصادی در تعاریف اقتصادی شامل دوران‌های متمادی می‌گردد (۲ دوره سه ماهه) و کسادی فصلی بازار شامل رکود اقتصادی می‌تواند نباشد، هر چند کسادی بازار می‌تواند تحلیل وقوع رکود اقتصادی را شامل گردد.

رکود اقتصادی در تعاریف بهتر می‌تواند شامل رکود فصلی یا موقت باشد یا رکود اساسی و دائمی یا شامل اقتصاد کلان کشور شود یا فقط شامل اقتصاد خرد کشور، که در هر حالت مکمل هم می‌گردند.

در مباحث اقتصادی رکود را حاصل از شوک بازار بین المللی یا سیاست‌های تورمی یا عدم همخوانی تولید با تقاضا و امثال آن می‌دانند و بسیاری از اقتصاد دان‌ها آن را ناشی از تورم منفی و یا تحریم‌ها یا ضعف اقتصاد کلان کشور دانستند.

منبع : http://www.mizanonline.ir/fa/news/362250

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی