ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

شرایط استفاده از فاینانس برای بخش‌های دولتی و خصوصی :

0
خبرگزاری میزان- در استفاده از تسهیلات فاینانس شرایطی تعیین شده است که بخش خصوص و بخش دولتی برای استفاده از آن باید مواردی را درنظر بگیرند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، فاینانس به معنی تأمین منابع مالی طرح‌های تولیدی توسط مؤسسات مالی نظیر بانک‌ها است که بازپرداخت آن‌ها به اعتباردهنده توسط شرکت‌های بیمه اعتبار صادرات تضمین و تأمین‌شده است.

این روش که نوعی اعتبار خرید محسوب می‌شود، در قالب اعتبارات میان‌مدت است که بانک‌های اعتباردهنده به خریداران اعتبار اعطاء می‌کند.

در این میان قراردادهای جدیدی برای استفاده از تسهیلات فاینانس سایر کشورها به امضا رسیده است که اگرچه برخی بر این باورند که پول نفت ایران، ضمانت استفاده از این فاینانس‌ها شده، اما به هرحال دولت مدعی است که این فاینانس‌ها از محل فروش نفت نیست و تمام منابع مالی جدید به سوی اقتصاد ایران است.

با اینکه شرایطی مشخص برای استفاده از فاینانس تعریف شده اما صف طرح‌های دولتی طولانی‌تر از بخش‌خصوصی بوده و با سرعت بیشتری پرونده‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

شرایط استفاده از فاینانس برای طرح‌های دولتی

لازم به ذکر است که بخش های دولتی‌ برای استفاده از فاینانس باید چند مرحله را طی کنند و مجوزهای لازم را از دستگاه مرتبط دریافت کنند و همچنین طرح باید از توجیه اقتصادی مناسب برخوردار باشد و بتواند نظر مساعد دستگاه های مربوطه را جهت اخذ منابع مالی خارجی فراهم نماید.

شرایط استفاده از فاینانس برای بخش دولتی و خصوصی + جزئیات

شرایط استفاده از فاینانس برای طرح‌های غیردولتی

در این میان کار بخش خصوصی سخت تر از بخش دولتی است، به این معنا که ارایه ضمانت‌نامه های لازم و اثبات اینکه طرح از توجیه فنی و اقتصادی کافی برخوردار بوده، از شرایط بخش های خصوصی در استفاده از این تسهیلات است.

شرایط استفاده از فاینانس برای بخش دولتی و خصوصی + جزئیات

منبع : http://www.mizanonline.ir/fa/news/353908

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی