ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

ضرورت ترمیم مزد کارگران:

0

در جلسه اعضای کارگری شورای عالی کار با فراکسیون کارگر مجلس تاکید شد:

ضرورت ترمیم مزد کارگران/ شکاف بین درآمد و هزینه‌ باید پُر شود.

عضو کارگری شورای عالی کار می‌گوید در جلسه روز گذشته (یکشنبه/۱ اسفند) جمعی از اعضای کارگری شورای عالی کار با اعضای فراکسیون کارگری مجلس بر ضرورت تعیین مزد منطقی و عادلانه با رعایت محاسبات مربوط به سبد معیشت تاکید شد.

«علی خدایی» عضو کارگری شورای عالی کار در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: روز گذشته (یکشنبه/۱ اسفند) نشست مشترکی میان جمعی از اعضای کارگری شورای عالی کار با اعضای فراکسیون کارگری مجلس در مورد مزد ۹۶ برگزار شد.

این عضو کارگری شورای عالی کار که خود در این جلسه حضور داشت، تصریح کرد:  در  جلسه روز گذشته که در محل کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اعضای فراکسیون کارگری مجلس گفته‌های این روزهای کارگران را در مورد نابرابری میان درآمد و هزینه‌های زندگی تایید کرده و بر ضرورت افزایش معقول دستمزد و جبران شکاف موجود تاکید کردند.

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در عین حال با نزدیک به واقعیت خواندن اعداد و ارقامی که در روزهای اخیر توسط برخی نمایندگان عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در ارتباط با شرایط اقتصادی کارگران مطرح شده است، گفت: مبنای این صحبت‌ها ریشه در واقعیت‌های اقتصاد خانوارهای کارگری دارد اما تا محاسبه سبد معاش کارگران در جلسات کارگروه مزد خاتمه نیافته باشد نمی توان در مورد دقت این اعداد و و ارقام اظهار نظر قطعی کرد.

خدایی با بیان اینکه گنجاندن محاسبات مربوط به سبد معیشت به جبران شکاف مزدی کمک شایانی می‌کند،  یادآور شد:  هم‌اکنون محاسبات مربوط به سبد معیشت با دقت و حساسیت خاصی در جلسات کارگروه مزد با حضور اعضای گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در حال انجام است و امیدواریم که با پایان این مذاکرات بتوان از آن در محاسبات مزد سال ۹۶ استفاده موثری را داشته باشیم.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی