ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بخشی از نمایندگان مجلس مقابل جامعه کارگری ایستاده‌اند:

0

رئیس فراکسیون کارگری مجلس:

بخشی از نمایندگان مجلس مقابل جامعه کارگری ایستاده‌اند/تجمعات خود را ادامه می‌دهیم .

ایلنا: رئیس فراکسیون کارگری مجلس با غیر قانونی خواندن پیشنهاد ادغام درمان تامین اجتماعی، گفت: متاسفانه گروهی از نمایندگان مجلس با جانبداری از این طرح غلط، خود را در مقابل کارگران قرار داده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب، رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در تجمع امروز کارگران و بازنشستگان در  مقابل مجلس حاضر شده بود،  گفت: طرح ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در شرایطی مطرح می‌شود که بودجه عمومی کشور صرف افزایش هزینه‌های پزشکی در بیمه سلامت شده است.

وی افزود: در چنین شرایطی تصویب ادغام درمان تامین اجتماعی، موجب می‌شود که بسیاری از بیمه شدگان نتوانند از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند.

محجوب یادآور شد: در این شرایط طرح دوباره ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی که یک بار در کمیسیون تلفیق مجلس رد شده بود، این پرسش را در اذهان کارگران مطرح کرده است که چرا باید برای تصویب چنین موضوع خطرناک و غیر قانونی این همه اصرار وجود داشته باشد.

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه بیماری و مشکلات پزشکی در سینین بالا به سراغ مردم می‌آید، تصریح کرد: صندوق درمان تامین اجتماعی چارچوب نظام‌مند شده‌ای برای حمایت از کارگران ایجاد کرده است تا آنها بتوانند در سنین بازنشستگی به خدمات درمانی مناسب و با کیفیت برخوردار شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون بخشی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جانبداری از طرحی که یک بار در کمیسیون تلفیق مطرح و رد شده است، مقابل جامعه کارگری کشور ایستاده اند، که این به نفع هیچ کس نیست و لذا احساس می‌کنیم که باید به صورت همه جانبه‌ای در خصوص مداخله با این ادغام نافرجام ورود کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مساله همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: در راستای اجرای عدالت در حق بازنشستگان، ضروری است تا همسان سازی حقوق بازنشستگان پیگیری و به سرانجام برسد.

وی در عین حال با اشاره به مشکلات بیمه کارگران ساختمانی تصریح کرد: هم اکنون صدها هزار کارگر ساختمانی در سراسر کشور بیمه نیستند و سازمان تامین اجتماعی موظف است که هر چه سریعتر نسبت به بیمه کردن آنان اقدام کند چرا که کارگران ساختمانی هم اکنون با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه هستند که باید حمایت اجتماعی از آنان را تقویت کرد و بسط داد.

محجوب در پایان تاکید کرد: جامعه کارگری منتظر است که هر چه سریعتر مساله ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی به دست فراموشی سپرده شود چرا که اگر باز هم به این ماسله دامن زده شود جامعه کارگری آن را تحمل نخواهد کرد و تجمعات و اعتراضات خود را ادامه خواهد داد.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی