ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

نکاتی مهم درباره رمز دوم یکبار مصرف:

0

با توجه به اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه و غیر فعال شدن تمامی رمزهای دوم ایستا لازم است تا به چند نکته مهم در زمینه رمز دوم پویا توجه داشت.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، افزایش فیشینگ و جرایم آنلاین مبتنی بر برداشت غیر مجاز در طول سال‌های اخیر باعث شده تا ارتقاء امنیت تراکنش‌های بانکی بدون حضور کارت از جمله عملیات کارت به کارت، خرید شارژ یا پرداخت قبوض به صورت جدی از سوی بانک مرکزی در به منظور افزایش امنیت مشتریانت و کاهش کلاهبرداری‌ها دستور کار قرار بگیرد و در همین راستا قرار است تا از ابتدای دی ماه انجام تمامی تراکنش‌های نیازمند رمز دوم صرفا رمز دوم پویا انجام شود و تمامی رمزهای دوم ایستا از پانزدهم دی ماه غیر فعال شوند؛ به منظور فعالسازی و استفاده از رمز دوم پویا باید به چند نکته توجه داشته باشید که به شرح زیر است:

  • برای تراکنش های با حضور کارت (مثل دستگاه خودپرداز و کارتخوان) نیاز به رمز دوم یکبار مصرف نیست و رمز دوم پویا فقط برای تراکنش های بدون حضور کارت ( مثل اینترنت بانک، موبایل بانک و تلفن بانک) الزامی است.
  • به منظور استفاده از رمز دوم یکبار مصرف نیاز به اینترنت نیست
  • فعالسازی و استفاده از رمز دوم پویا، کارمزد و هزینه ای برای مشتری ندارد
  • کاربران گوشی های هوشمند می توانند به منظور استفاده از رمز دوم پویا اپلیکیشن های رمزساز را در سایت بانک، دانلود کنند و برای فعال سازی به دستگاه خودپرداز یا شعب مراجعه کند.
  • صاحبان تلفن همراه غیر هوشمند می توانند رمز دوم یکبار مصرف را توسط پیامک دریافت کنند و برای فعالسازی باید به شعب بانک مراجعه کنند.
  • منبع : http://www.ibena.ir/news/109650

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی