ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

گزارش حسابرس مستقل وبازرس قانونی بانک رفاه کارگران درخصوص سود اعلام شده این بانک:

0

۹۹ میلیارد ریال از سود اعلام شده بانک رفاه غیرقانونی بوده است.

بر اساس اعلام حسابرس قانونی منتشر شده در سامانه کدال، ۹۹ میلیارد ریال از سود اعلام شده بانک رفاه در سال مالی ۹۵ غیر قانونی و بیشتر از واقع بوده است.

به گزارش خبرنگار اخباربانک روز گذشته،  حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک رفاه گزارش خود را جهت استفاده سهامداران به مجمع عمومی صاحبان سهام منتشر کرد.

این گزارش که بر مبنای عملکرد سال مالی ۹۵ منتشر شده نشان می دهد وضعیت مالی بانک رفاه کارگران (سهامی‌عام) در تاریخ  اسفندماه ۱۳۹۵ و عملکرد مالی و جریان نقدی گروه و بانک را برای سال مالی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب انجام شده است.

اما در این گزارش نکات جالبی نیز به چشم می‌خورد که از جمله آن اعلام سود بیشتر به دلیل عملکرد غیر قانونی بوده است.

لینک گزارش منتشر شده در سامانه کدال را می توانید اینجا بخوانید.

بانک در سال مالی مورد گزارش، درخصوص مقررات و ضوابط اجرایی مربوط به هزینه استهلاک دارایی های استهلاک پذیر، نرخ استهلاک ساختمانهای بتنی و اسکلت فلزی را ۵۰ سال و ساختمانهای آجری را ۳۰ سال در گزارشات منعکس کرده که بر طبق جدول استهلاکات قانون مذکور، می بایست به ترتیب ۲۵ سال و ۱۵ سال در حساب ها اعمال نماید.

به عبارت دیگر بانک ساختمانی را که باید ۲۵ ساله مستهلک کند برخلاف قانون در حساب ۵۰ ساله مستهلک کرده که این امر باعث کاهش هزینه‎ استهلاک و در نتیجه افزایش سود بانک حدودا به مبلغ ۹۹ میلیارد ریال گردیده است.

به سهامداران همواره توصیه می شود همواره گزارشات حسابرسان را مدنظر قرار داده و سپس خرید و فروش‌های خود را در خصوص شرکت‌ها انجام دهند.

منبع : http://www.akhbarbank.com/news/70095

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی