ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

آنچه ما الان حکم قانونی داریم، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است ولی در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد:

0

سایت اقتصادی ایران: علی اصغربیات ،دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشته است که :تامین اجتماعی مکلف است مثل سایر صندوق ها ،متناسب سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.اما آقای قاضی زاده هاشمی ازنمایندگان مجلس اظهارنموده است که : آنچه ما الان حکم قانونی داریم، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است ولی در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد؛ حکم قانون و مبنای مجلس، میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب‌سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می‌کند.

با توجه به اینکه هنوزدرخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی درمجلس تصمیمی اتخاذ نگردیده واین تصمیم گیری به مجلس دوازدهم احاله گردیده است ، چگونه وبرچه اساسی آقای علی اصغربیات با اطمینان درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مثل سایرصندوقها سخن می گوید!!!

دبیرکانون عالی بازنشستگان  تامین اجتماعی گمان می رود ازحذف جزء ۱ بند۲ الحاقی به ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه توسط مجلس یازدهم بی خبر است ! اگرچنانچه به این موضوع اطلاع وافردارد ، بایستی اذعان نمایند که اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به این آسانی که ازآن سخن می گویند نمی تواند منظقی بنظر برسد.

بنابراین آقای علی اصغربیات ضروری است که عین واقعیت  اجرای همسان سازی بازنشستگان کارگری رابرای بازنشستگان کارگری بیان نمایند.

حقوق بازنشستگان چقدر افزایش می‌یابد؟

جزئیات اجرای همسان‌سازی، متناسب‌سازی و میزان افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد.

خبر مهم مجلس درباره اجرای همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان چقدر افزایش می‌یابد؟

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل ازشبکه شرق، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خردادماه ۱۴۰۳، اجرایی می‌شود.

یک نماینده مجلس گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری از خرداد ماه ۱۴۰۳، اجرایی خواهد شد.

احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس در حاشیه نشست ارائه گزارش و رسالت صندوق‌های بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال در جمع خبرنگاران اظهارداشت: منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه لحاظ شد؛ در جداول نهایی، سهم ۴۰ درصدی برای اجرا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری تصویب شد.

او بیان داشت: این موضوع به شورای نگهبان جهت بررسی ارسال شده است؛ تا قبل پایان اردیبهشت ماه، ان‌اشاءالله نهایی شده و از خرداد ماه اجرایی خواهد شد. ۴۰ درصد میزان افزایش است و سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ نیز دو مورد افزایش ۳۰ درصدی خواهیم داشت.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس تورم نیست، گفت: مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته ولی روزهای پایانی مجلس یازدهم است؛ اگر این مساله به سرانجام نرسد، در مجلس جدید پس از هفتم خرداد در کمیسیون اجتماعی بررسی خواهد شد.

این نماینده مجلس بیان داشت: آنچه ما الان حکم قانونی داریم، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است ولی در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد؛ حکم قانون و مبنای مجلس، میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب‌سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می‌کند.

تایید مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان درباره مصوبه مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد.

طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان درباره مصوبه مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: ما نسبت به این موضوع ایرادی نداشتیم و تایید آن را قبلاً اعلام کردیم اما ما درباره لایحه برنامه هفتم ایرادات و ابهامات دیگری داشتیم که در حال رفت‌و‌آمد میان مجلس و شورای نگهبان است و پس از رفع این ایرادات لایحه به طور کامل ابلاغ می‌شود. طبق مفاد این مصوبه نیز قانون برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم‌الاجرا خواهد بود.

مشکل تاخیر در برقراری حقوق بازنشستگان رفع شد؟

با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور، معضل چندین ساله بازنشستگان کشوری در خصوص تأخیر در برقراری مستمری رفع شد.

به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، با پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات تخصصی با معاونین صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص مشکلات و چالش‌های اصلی بازنشستگان کشوری در حوزه فنی؛ تأخیرهای بعضاً چندین ماهه در صدور احکام برقراری مستمری بازنشستگان کشوری که به دلیل قصور دستگاه‌ها در ارسال مدارک ایجاد شده بود، مرتفع شد.

بر این اساس طی بخشنامه صندوق بازنشستگان کشوری به کلیه واحدهای تابعه و ادارات استانی مقرر شد، در صورت وجود نقص در مدارک بازنشستگان، چنانچه نواقص در خصوص مواردی نظیر؛ تأخیر در نقل و انتقال حق بیمه، عدم پرداخت کسور سنوات ارفاقی و اشتباه در مقطع زمانی معافیت کسور سنوات خدمت باشد، به مدت چهار ماه و به میزان ۷۵ درصد میانگین حقوق و فوق‌العاده‌های مشمول برداشت کسور بازنشستگی در دو سال آخر اشتغال را به نسبت سنوات خدمت، به عنوان حواله موقت به فرد بازنشسته پرداخت کنند.

با این اقدام معضل پنجاه ساله تأخیر در برقراری حقوق بازنشستگان کشوری که بسیار مورد اعتراض بازنشستگان گرامی بود، رفع شد.

همچنین در راستای اعتراض بازنشستگان کشوری مبنی بر قصور برخی دستگاه‌های اجرایی در ارسال به موقع پرونده خدمتی مستخدم قبل از صدور حکم بازنشستگی توسط دستگاه ذی‌ربط؛ با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور مراتب اصلاح موضوع توسط صندوق بازنشستگی کشوری طی بخشنامه‌ای خطاب به کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد.

منبع: مهر
برگرفته از : https://www.sharghdaily.com

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار