ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

نئوبانک‌های ایرانی چه تسهیلاتی به مشتریانشان می‌دهند؟

0

نئوبانک‌های ایرانی با ارائه تسهیلات اعتباری در زمانی کوتاه و بدون نیاز به ضامن و وثیقه، زمین بازی تسهیلات بانکی را به دست گرفته‌اند.

با گسترش نئوبانک‌ها، کابوس دریافت وام از بانک‌های ایرانی آهسته‌آهسته دارد از میان می‌رود. کاربران نئوبانک‌ها می‌توانند در زمانی کوتاه و اغلب بدون داشتن ضامن و وثیقه، تسهیلاتی را دریافت کنند.

نئوبانک‌ها نسل جدیدی از بانک‌ها هستند که هیچ شعبه فیزیکی ندارند و تمام عملیات‌شان آنلاین انجام می‌شود. در ایران البته این بانک‌ها مجوز بانکداری ندارند و با سرپرستی موسسات مالی و اعتباری دیگر فعالیت می‌کنند. در ادامه با تسهیلاتی که این نئوبانک‌ها در اختیارمان می‌گذارند، آشنا می‌شویم.

تسهیلات ویپاد

«ویپاد» ترابانک زیرمجموعه بانک «پاسارگاد» است که تسهیلات آنلاین را بدون نیاز به وثیقه و ضامن به مشتریانش ارائه می‌کند. این تسهیلات در قالب سه طرح «پشتوانه»، «برآیند» و «پیش‌درآمد» بر مبنای اعتبارسنجی از طریق سنجش رفتار مالی متقاضی در شبکه بانکی کشور پرداخت می‌شود.

در طرح پشتوانه، بر اساس نتیجه اعتبارسنجی، مبلغ یک تا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات به صورت پلکانی ارائه می‌شود. این تسهیلات در قالب اعتبار خرید است و فقط ۱۰ روز برای استفاده از آن فرصت دارید.

تسهیلات طرح «برآیند» بر اساس تعداد سکه‌هایی که بر اساس موجودی روزانه حساب مشتری در باشگاه مشتریان و نتیجه اعتبارسنجی با مبالغ ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. اقساط این طرح ۶ و ۱۲ ماهه است و این تسهیلات هم در قالب اعتبار خرید ارائه می‌شود. فرصت استفاده از تسهیلات «برآیند» ۳۰ روز است. سود سالیانه طرح‌های «پشتوانه» و «برآیند» ۲۳ درصد است.

ویپاد اخیرا طرح «پیش‌درآمد» را هم به تسهیلات خود افزوده است. در این طرح، تسهیلات یک هفته‌ای با مبالغ دو تا هشت میلیون تومان به مشتریان ارائه می‌شود. مبنای پرداخت این تسهیلات، مبالغ واریزشده به حساب در ۳۰ روز اخیر و اعتبارسنجی است. بر خلاف دو طرح دیگر، این تسهیلات به صورت وجه نقد به مشتریان پرداخت می‌شود و کارمزدی هم ندارد. البته به شرطی که ظرف یک هفته این بدهی را تسویه کنید؛ در غیر این صورت، این تسهیلات هم مشمول ۲۳ درصد کارمزد بانکی می‌شود.

نام بانک سقف اعتبار سود دریافتی مهلت بازپرداخت نیاز به ضامن و وثیقه
بانکینو ۱۰ میلیون تومان ۲ درصد سالیانه یک ماه ندارد
بلوبانک ۱۰ میلیون تومان ۲۲ درصد  + ۴ درصد کارمزد شش‌ ماه ندارد
توبانک ۳۰۰ میلیون تومان سالانه یک درصد مبلغ تسهیلات کارت اعتباری ۱۲ تا ۳۶ ماه دارد
ویپاد ۵۰ میلیون تومان ۲۳ درصد (به استثنای طرح پیش‌درآمد) یک هفته تا ۱۲ ماه ندارد
تهسیلات اعتباری نئوبانک‌ها

تسهیلات بانکینو

نئوبانک «بانکینو» زیرمجموعه بانک «خاورمیانه» است. این نئوبانک تسهیلاتی را در قالب اعتبار «وامینو» به مشتریان خود ارائه می‌کند. این اعتبار تا سقف ۱۰ میلیون تومان بدون نیاز به ضامن و وثیقه و به صورت فوری قابل دریافت است.

امتیاز مشتریان بر اساس میانگین موجودی آن‌ها در شش ماه اخیر محاسبه می‌شود و به ازای هر یک میلیون تومان میانگین موجودی، یک امتیاز در انتهای ماه نصیب مشتری می‌شود. سود آن سالیانه ۲ درصد است و در صورت تسویه به موقع، امکان استفاده مکرر از آن را هم خواهید داشت.

تسهیلات بلوبانک

«بلوبانک»، نئوبانکی به سرپرستی بانک «سامان» است که از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. مشتریان بلوبانک می‌توانند پس از گذشت سه ماه از افتتاح حسابشان، وام اعتباری سه تا ده میلیون تومانی دریافت کنند.

میزان اعتبار اختصاص‌یافته به هر مشتری بر اساس میانگین ماهانه موجودی حساب در سه ماه متوالی محاسبه می‌شود و این مبلغ باید حداقل سه میلیون تومان باشد. در این صورت، به میزان میانگین دوره سه‌ماهه و تا سقف ۱۰ میلیون تومان می‌توانید بدون داشتن وثیقه یا ضامن وام فوری دریافت کنید.

این وام، سودی ۲۲ درصدی دارد و ۴ درصد مبلغ وام نیز کارمزد می‌پردازید. حداکثر شش ماه برای بازپرداخت این تسهیلات فرصت دارید و اگر بتوانید کل مبلغ وام را در زمانی کمتر از یک ماه تسویه کنید، دیگر نیازی به پرداخت سود ۲۲ درصدی نیست.

بلوبانک علاوه بر این، تسهیلات دیگری را نیز از مجرای بانک سامان در اختیار مشتریان خود می‌گذارد. از جمله این تسهیلات، وام‌های ازدواج و فرزندآوری است که با انتخاب هریک از شعب بانک سامان در سامانه بانک مرکزی به آدرس ve.cbi.ir می‌توانید آن را غیرحضوری و از بلوبانک دریافت کنید.

تسهیلات ازدواج به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به هر یک از زوجین داده می‌شود و اگر متقاضی مرد زیر ۲۵ سال و متقاضی زن زیر ۲۳ سال باشد، مبلغ تسهیلات به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. میزان تسهیلات برای متقاضیان ایثارگر به مبالغ ۶۰۰ و ۷۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌رسد و نرخ سود بانکی آن، ۴ درصد است.

مبلغ تسهیلات فرزندآوری برای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و فرزند پنجم به بعد ۲۰۰ میلیون تومان است و نرخ سود بانکی آن ۴ درصد محاسبه می‌شود.

مشتریان بلوبانک می‌توانند وام ودیعه مسکن را هم با ثبت‌نام در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir و انتخاب شعبه بلوبانک سامان، این تسهیلات را هم غیرحضوری دریافت کنند. میزان این تسهیلات در شهر تهران، ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها، ۱۵۰ میلیون تومان، در شهرهای دیگر، ۱۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۴۰ میلیون تومان است. نرخ سود این تسهیلات ۲۳ درصد است.

وام بهزیستی و وام کمیته امداد از دیگر تسهیلاتی‌ست که بلوبانک به متقاضیانی که از این سازمان‌ها معرفی‌نامه داشته باشند و به شعب بانک سامان مراجعه کنند، ارائه می‌دهد.

تسهیلات توبانک

«توبانک» نه به عنوان یک نئوبانک مستقل که شعبه‌ دیجیتالی بانک «گردشگری» شناخته می‌شود و تمامی تسهیلاتی که ارائه می‌کند، نیاز به ضامن و وثیقه دارند. توبانک علاوه بر تسهیلات ازدواج و فرزندآوری که شرایط آن‌ها مشابه شرایط بانک‌های دیگر است، تسهیلات کارت اعتباری نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

تسهیلات کارت اعتباری توبانک بر اساس میانگین موجودی حساب مشتریان در سه ماه گذشته فعال می‌شود و با اینکه ثبت‌نام اولیه در اپلیکیشن انجام می‌شود، در نهایت متقاضی تسهیلات و ضامن‌های او باید حضوری به شعبه‌های بانک گردشگری مراجعه کنند و اصل مدارک و وثیقه‌ها را تحویل دهند.

سقف مبلغ این کارت‌ها ۲۰۰ میلیون تومان است و برای بازپرداخت آن از ۱۲ تا ۳۶ ماه فرصت دارید. این را هم در فراموش نکنید که اگر در بانک‌های دیگر، کارت اعتباری فعالی داشته باشید یا از بانک گردشگری تسهیلات خرد گرفته باشید، مبلغ آن از سقف ۲۰۰ میلیون تومانی کسر می‌شود.

الیاس براهویی نژاد

برگرفته از : https://digiato.com/iran-technology-news/what-facilities-do-iranian-n

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار