ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

سرنوشت مشکلات اقتصادی در سال ۱۴۰۳

0
دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه اولویت‌های دولت و مجلس در سال پیش‌رو باید مسائل اقتصادی باشد، گفت‌: اگر اولویت نمایندگان مجلس مسائل سیاسی باشد، روی تخصیص منابع، انتخابات و انتصابات تاثیر می‌گذارد و به این شکل معیشت و رفاه شهروندان در اولویت قرار نخواهد گرفت.

سایت اقتصادی ایران :جهت سرمایه گذاری درصندوق سرمایه گذاری فارابی ازطریق لینک زیر ، اقدام به ثبت نام وعضویت درصندوق مذکورنمائید:

https://account.irfarabi.com/reg/?ref=UP3681

بدیهی است پس ازعضویت دراین صندوق ، شرایط ونحوه سرمایه گذاری به وضوح تشریح گردیده است ودرصورت نیاز به هرگونه پرسشی ، بصورت آنلاین ، به سئوالات اعضاء جواب داده خواهد شد.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل ازجام جم آنلاین، دکتر مرتضی افقه درباره مشکلات اقتصادی کشور توضیح داد: با توجه به اینکه تحریم‌ها سبب شده که فروش نفت قطع شود یا درصد قابل توجهی از آن کاهش یابد و دولت‌ها نیز پس از تشدید تحریم‌ها تلاش کرده‌اند که منابع دیگری را جایگزین نفت کنند.، اما همان طور که اعلام شد، امسال فروش نفت به آن صورت که پیش‌بینی شده بود، محقق نشد.وی با اشاره به اینکه بحث فروش شرکت‌ها نیز آن طور که باید محقق نشد است، ادامه داد: به همین دلیل دولت تصمیم گرفت که ۵۰ درصد مالیات‌ها را افزایش دهد تا بتواند آن را جایگزین درآمد‌های نفتی کند. اما به نظر می‌رسد که این ۵۰ درصد نیز محقق نخواهد شد.

دکتر افقه عنوان کرد: اگر این میزان درآمد مالیاتی محقق شود نیز به اقتصاد ضربه خواهد خورد. البته دولت وعده داده است که این مقدار را از فرار مالیاتی و بخش غیر مولد بگیرد. در واقع اگر دولت بتواند این مهم را انجام دهد اقدام موثری خواهد بود. اما ناکارآمدی و بوروکراسی ساختار اداری توان این را ندارد که از فرار‌های مالیاتی جلوگیری کند.

دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز یادآور شد: بنابراین احتمالا در سال پیش‌رو دولت با کسری بودجه مواجه خواهد شد.

وی درباره اینکه چگونه می‌توان این مشکلات را برطرف کرد، نیز به جام جم آنلاین گفت: اولویت‌های دولت و مجلس باید مسائل اقتصادی باشد. زیرا اگر اولویت نمایندگان مجلس سیاسی باشد روی تخصیص منابع انتخابات و انتصابات تاثیر می‌گذارد و به این شکل معیشت و رفاه شهروندان در اولویت قرار نخواهد گرفت.

دکتر افقه درباره تاثیر انتخابات پیش‌روی آمریکا در مسائل اقتصادی کشور نیز توضیح داد: انتخابات آمریکا نیز روی اقتصاد تاثیر روانی می‌گذارد بویژه که اگر حزب جمهوری خواه و ترامپ که بانی بهم زدن برجام بوده‌اند، پیروز شوند.

دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: بنابراین اگر اتفاقی در حل مشکل تحریم‌ها رخ ندهد، سال نسبتا سختی برای مردم و دولت در پیش خواهد بود.

وی درباره افزایش قیمت ارز نیز بیان کرد: تحولات خارجی اگر مثبت باشد و تنش‌زدایی اتفاق بیفتد، روی قیمت ارز تاثیر روانی مثبتی دارد، مانند آنچه که با عربستان اتفاق افتاد.

برگرفته از : https://jamejamonline.ir/fa/news/1449466

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار