ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

تصمیمات غیر علمی و سلیقه ای،سازمان را به ورطه شکست و نابودی می برد:

0

رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس مطرح کرد؛

تعیین نرخ دستمزد باید با معیشت کارگران سنجیده شود.

asdasd

دولت بدهی های خود به تامین اجتماعی با سود مرکب بپردازد،تصمیمات غیر علمی و سلیقه ای سازمان را به ورطه شکست و نابودی می برد.

رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس گفت: در صورتی که دولت گروهی که هیچ پوشش بیمه‌ای ندارند را بر سر سفره تامین اجتماعی ننشاند و حق بیمه مربوط به ۳۰ درصد جمعیت جامعه را که تقبل کرده، پرداخت کند؛ دستمزد واقعی اجرا می‌شود.

زهرا درویشی در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: اگر دولت بدهی‌های خود را به سازمان تامین اجتماعی با سود مرکب بپردازد و همسان‌سازی به موقع و با فرمول واقعی اجرا شود، دیگر سازمان با چالش روبرو نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه تورم، کاهش ارزش پول ملی باعث خنثی شدن میزان افزایش حقوق‌ها می‌شود، گفت: تمام تصمیماتی که در کمیته سه جانبه گرایی در جهت تعیین نرخ دستمزد لحاظ می‌شود باید در مرحله نخست معیشت کارگران را بسنجند و نباید فراموش کرد که‌ عدم رعایت سه جانبه گرایی آثار سوء بر جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گذارد.

بازرس کانون تامین اجتماعی بازنشستگان شیراز در ادامه با بیان اینکه جامعه کارگری و بازنشستگان همواره از ساختار اتخاذ تصمیم دستمزد بدون توجه به سبد معیشت و نیازمندی هزینه زندگی، دارو و درمان همواره انتقاد دارند، ادامه داد: در این شرایط هر اقدامی باید با روش قانون‌گذاری و قانون‌نویسی و مطالعات علمی و نظرات شرکای اجتماعی و معطوف به ذینفعان و مردم و کف جامعه و در نهایت منطقی انجام شود.

این فعال کارگری در ادامه با انتقاد از عدم توجه دولت به دغدغه‌های قشر آسیب‌پذیر کارگران و بازنشستگان عنوان کرد: دولت بدون کار مطالعاتی و بدون نظرخواهی از اساتید و صاحب‌نظران و کارشناسان برای دارایی صندوق بین النسلی تامین اجتماعی تصمیم می‌گیرد.

درویشی بیان کرد: سازمان‌های بیمه‌گر متعلق به مردم است، یعنی حق الناس است، بیت المال و بودجه دولت و مال دولت نیست که هر تصمیمی بخواهد به صورت یک سویه اتخاذ کند بلکه این صندوق متعلق به کارگران و بازنشستگان و خانواده آنها است.

وی اعتقاد دارد که تصمیم غیر منطقی برای صندوق تامین اجتماعی و قشر کارگران و بازنشستگان تبعات زیان باری را بدنبال دارد.

نماینده دولت و کارفرما به سبد معیشت بی‌توجهند

رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس بیان کرد: با توجه به اینکه چند روز به سال جدید باقی نمانده اما شورایعالی کار هنوز میزان افزایش دستمزد کارگران و بازنشستگان را مشخص نکرده و نماینده دولت و کارفرما ظاهرا به سبد معیشت توجهی ندارند.

بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شیراز با اشاره به اینکه طاقت کارگران و بازنشستگان از تورم و گرانی به سر آمده است، ادامه داد: متاسفانه قشر کارگر و بازنشسته در شرایط بحرانی به سر می‌برند و در این شرایط مطالبه‌گری تشکل های کارگری از دولت و به عنوان مسئول ارشد وزیر تعاون و کار است که این گروه در جامعه با مشقت و زحمات فراوان، ۳۰ سال سابقه خدمت داشته و با جان و دل کار و تلاش کرده‌اند چرا دولتمردان با آن‌ها همانند شهروند درجه ۲ برخورد می‌کنند از همین رو از دولت و وزیر تقاضا داریم که گامی موثر در راستای ارتقای معیشت این قشر از جامعه بردارند و به سبد معیشت و رای و نظرات نمایندگان جامعه کار و تلاش اهمیت بیشتری دهند.

دولت به تعهدات خود عمل نکرده است

رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس با اشاره به اینکه دولت حق بیمه‌ای را که تقبل کرده (پرداخت کند) را به موقع پرداخت نکرده و به تعهدات خود عمل نکرده است، گفت: دولت قرار است با تهاتر باشگاه ورزشی چالش دیگری را به این سازمان اضافه می‌کند، ضمن اینکه در مرحله اول قرار بوده است با دریافت مطالبات و تقویت منابع مالی متناسب‌سازی یا همسان‌سازی را برای بازنشستگان و کارگران صندوق تأمین اجتماعی اجرا کند اما متاسفانه افزایش تورم، افسارگسیخته افزایش نرخ دستمزد سال آینده را بی‌تاثیر خواهد کرد.

درویشی با بیان اینکه در این شرایط نیاز است تا وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی در اجرای برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تامین اجتماعی، ارائه پیش‌نویس مصوبات مورد نیاز خود جهت طرح در هیئت وزیران اقدام کند، افزود: سازمان تامین اجتماعی باید با توجه به مقتضیات موجود، از طریق شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نسبت به ارائه طرح‌هایی در زمینه وصول مطالبات بیمه‌ای و حق بیمه‌های جاری از دولت و تعمیم پوشش بیمه‌ای و تعادل منابع و مصارف و…اقدام کند و مانع معاملات زیان ده و یا تهاتر مغایر با اصول و سیاست کلی تامین اجتماعی شود.

وی بیان کرد: تهاتر دولت با سازمان تامین اجتماعی صرفا بایستی در راستای تقویت منابع مالی سازمان، سرمایه‌گذاری و تجارت، کسب و کار، کارآفرینی، اشتغال و در بخش بهداشت و سلامت و افزایش دستمزد و … باشد و در نهایت نباید اجازه دهیم با تصمیمات غیر علمی و سلیقه‌ای سازمان را به ورطه شکست و نابودی ببرند.

درویشی خاطرنشان کرد: تمام تشکل‌های کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی متفق القول و با انسجام و یکپارچگی از این صندوق حق الناس دفاع خواهند کرد و از مسئولین و مقام وزارت کار تعاون و رفاه و هیئت امناء سازمان می‌خواهند که از اینگونه تصمیمات غلط ممانعت به عمل آورند و همواره در راستای تقویت و افزایش منابع مالی سازمان تهاتر، و یا فعالیت اقتصادی انجام گیرد.

برگرفته از : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار