ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

آیاالگوی توسعه اقتصادی چین تغییر کرده است؟

0

چین در حال بازسازی اقتصاد خود است و آن را از نظر فناوری پیشرفته‌تر خواهد کرد.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل از ایسنا، الکسی ماسلوف، شرق‌شناس و رئیس انستیتوی کشورهای آسیایی و آفریقایی در دانشگاه دولتی مسکو اظهار کرد: مقامات چینی در حال بازسازی اقتصاد کشور خود با تمرکز بر توسعه صنایع با فناوری پیشرفته و بهبود آموزش مردم هستند.

وی افزود: الگوی توسعه اقتصادی چین تغییر کرده است و این کشور از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ بازسازی تدریجی این مدل را آغاز کرد و از وضعیت «کارخانه جهانی همه چیز» به «کارخانه فناوری» تبدیل شد.

ماسلوف گفت: با توسعه تولید محصولات با سرمایه و فناوری بالا شاهد ظهور شرکت‌هایی مانند هواوی، لنوو همچین زد تی ای هستیم.

به عقیده وی، تغییرات مداوم جهانی بر اقتصاد چین نشان‌دهنده رشد طبقه متوسط این کشور است.

کیفیت نیروی کار در چین نیز تغییر کرده است؛ نیروی کار اندیشمندتر شده و ظاهراً چین تصمیم گرفته است از این وضعیت (کاهش جمعیت) نه با تحریک افزایش جدید در نرخ زاد و ولد، بلکه با تمرکز بر کیفیت جمعیت خود خارج شود. به عبارت ساده، برای مدیریت شرکت‌های رباتیک بزرگی که در چین ایجاد می‌شوند، به افراد زیادی نیاز ندارید اما کسانی که در آنجا کار می‌کنند باید به خوبی آموزش ببینند.

ماسلوف معتقد است که جمعیت چین تا سال ۲۰۳۵ کاهش می‌یابد و از ۱.۴ میلیارد فعلی به کمی بیش از یک میلیارد نفر نزول می‌کند، با این حال، سطح رفاه و شهرنشینی همچنان در حال افزایش است.

این کارشناس گفت: «امروزه سطح شهرنشینی چین به ۶۵ درصد رسیده است، اگرچه در دوران دنگ شیائوپینگ (از اواخر دهه ۱۹۷۰ تا اوایل دهه ۱۹۹۰) تنها ۲۰ درصد بود».

برگرفته از : https://www.tabnak.ir/fa/news/1222191

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار