ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

مصرف زیاد اینگونه خوراکیها موجب سکته قلبی می شود:

0

این خوراکی را زیاد مصرف کنید سکته قلبی می‌کنید.

در عصر حاضر در کشور ما ایران به دلیل افزایش مصرف روغن دارای ترانس بالا و کم تحرکی تعداد مرگ و میرناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی بالا رفته، در نتیجه مردم به تدریج به سمت انتخاب یک سبک زندگی سالم حرکت می‌کنند. اما آیا می‌توان وضعیت نامناسب سلامت قلب رابه سادگی معکوس کرد یا بهبود بخشید؟

در این مطلب دکتر «بیمال چاجر» متخصص قلب و عروق، روش‌های طبیعی کاهش لخته‌های خون در شریان‌ها و جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی را به اشتراک می‌گذارد.

دکتر بیمال چاجر در پست اینستاگرامی خود به این نکته اشاره کرده که انسداد و لحته شدن خون شریان‌ها در نهایت می‌تواند منجر به حمله قلبی شود. در گذشته بیماری‌های قلبی به طور سنتی تنها با انجام عمل‌های بای‌پس معروف به آنژیوپلاستی درمان می‌شدند. با این حال، در طول سال‌ها شیوه درمان تغییر کرده و مبتنی بر تلاش‌های پیشگیرانه نیز شده است. متخصصان اکنون درمان سم زدایی و راه‌های طبیعی را برای مبارزه و همچنین معکوس کردن بیماری‌های قلبی و جلوگیری از حملات قلبی پیشنهاد می‌کنند.

آیا می‌توان گرفتگی عروق را کاهش داد؟

به گفته دکتر چاجر، با اتخاذ برخی اقدامات سالم و پایدار، که شامل نخوردن چندین غذا و انجام ورزش و یوگا می‌شود، می‌توان از بیماری‌های قلبی عروقی و انسداد شریان‌ها پیشگیری کرد. علاوه بر آن، دکتر چاجر غذا‌های رایج را نیز پیشنهاد می‌کند که در کاهش گرفتگی رگ‌ها موثر هستند. در این مطلب به تمام آنچه باید برای معکوس کردن بیماری‌های قلبی، رعایت کنید، اشاره شده است.

خوراکی‌هایی که باید از رژیم غذایی حذف کرد
آترواسکلروز شرایطی است که در آن شریان‌ها ضخیم می‌شوند و جریان خون به قلب را مسدود می‌کنند که در نهایت منجر به بیماری‌های قلبی و حملات قلبی می‌شود. به گفته دکتر بیمال، اولین و مهمترین راه برای معکوس کردن باید کنار گذاشتن غذا‌های خاصی باشد که دارای چربی بالایی هستند و ممکن است سطح کلسترول LDL را افزایش دهند، مانند روغن، میوه‌های غیر گیاهی، میوه‌های خشک و آجیل.

تغییرات در سبک زندگی
این متخصص قلب و عروق همچنین توصیه می‌کند که به سمت یک سبک زندگی سالم حرکت کنید که شامل ۳۰ روزانه دقیقه یوگا و ۳۵ دقیقه پیاده روی سریع به طور منظم است. علاوه بر این، او پیشنهاد می‌کند که استرس یکی از کاتالیزور‌های اصلی بیماری‌های قلبی عروقی است؛ بنابراین بررسی سطح استرس و شناسایی راه‌های جدید برای کاهش استرس برای داشتن قلب سالم ضروری است. در اینجا چند خوراکی وجود دارد که برای معکوس کردن انسداد عروق معجزه می‌کنند.

انار
نوشیدن انار به صورت آب انار، چای یا اسموتی انار نیز می‌تواند در جهت تقویت سلامت قلب موثر باشد. حتی خوردن انار نیز می‌تواند در بهبود سلامت قلب موءثر باشد. این به دلیل خواص آنتی اکسیدانی غنی آن است که در جهت بهبود عملکرد شریان و کاهش تجمع پلاک عمل می‌کند.

دارچین
دارچین می‌تواند به کاهش فشار خون و کاهش سطح کلسترول کمک کند. این به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارچین است که به کاهش انسداد عروق کمک می‌کند.

سیر و زردچوبه
سیر و زردچوبه هر دو دارای خواص ضد التهابی و ضد تصلب شرایین هستند که با ارتقای سلامت قلب و بهبود گردش خون به طور طبیعی به پیشگیری و همچنین رفع انسداد شریانی کمک می‌کنند. این ادویه‌ها را می‌توان به سوپ، خورش، چای یا سالاد اضافه کرد.

منبع :همشهری
برگرفته از : https://www.khabargardoon.ir/fa/news/53522

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار