ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

بودجه اختصاصی جهت متناسب سازی بازنشستگان کارگری چقدراست؟

0

بودجه ۱۷۰ هزار میلیارد تومانی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری؟

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد تامین اعتبار برای رد دیون دولت به تامین اجتماعی خبر دادند.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل ازایلنا، محمد اسدی (رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور) از ارائه پیشنهادی به مجلس برای تخصیص اعتبار ۱۷۰ هزار میلیارد تومانی جهت رد دیون دولت به تامین اجتماعی خبر داد.

او گفت: پیشنهاد دادیم در لایحه بودجه ۱۴۰۳ مبلغ ۱۷۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی در نظر گرفته شود؛ به این ترتیب، اعتبار مورد نیاز برای اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان فراهم خواهد آمد.

حالا به نظر می‌رسد این پیشنهاد در کمیسیون اجتماعی مجلس طرح شده است؛ هرچند طرح این پیشنهاد در کمیسیون اجتماعی به معنای تصویب آن نیست چراکه باید در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس نیز به تصویب برسد و ضمناً دولت هم آن را تایید نماید.

با این حال، ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد و تصویب اختصاص ۱۷۰ همت از محل دیون دولت به سازمان‌ تأمین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند این بودجه را یا به صورت اوراق یا اجازه برای استفاده از میادین نفتی و گازی یا به هر نحوی دولت تشخیص می‌‌دهد، دریافت و برای متناسب‌سازی مستمری‌بگیران سازمان خود استفاده کند.

به گفته وی، این بودجه می‌تواند صرف متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شود.

باید منتظر ماند و دید که آیا این پیشنهاد در نسخه نهایی لایحه بودجه گنجانده می‌شود یا خیر؛ گفتنی‌ست در بودجه ۱۴۰۲ مبلغ ۸۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی منظور شده بود که تا امروز که در دهمین ماه از سال هستیم، دولت آن را نپرداخته است.

برگرفته از : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار