ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

منظورازشکاف سنی چیست؟

0

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که همه اعضای بدن لزوما به طور هماهنگ پیر نمی‌شوند و برخی اندام‌ها سریع‌تر از بقیه به سمت خط پایان پیش می‌روند؛ موضوعی که می‌تواند یک نگرانی قابل‌توجه برای سلامتی به شمار رود.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل ازجام جم آنلاین، دانشمندان دانشکده پزشکی «استنفورد» دریافتند از هر پنج بزرگسال بالای ۵۰ سال، یک نفر مستعد ابتلا به این ویژگی کالبدشناختی است و به‌مراتب سریع‌تر پیر می‌شود.

آن‌ها در این پژوهش اشاره کردند خطر نارسایی قلبی در افرادی که پیری قلبی شتاب‌گیرنده دارند، ۲۵۰ برابر بیشتر است.

«نیویورک پست» گزارش می‌دهد که این متخصصان دریافتند شتاب پیری مغز و پیری عروق حاکی از پیشرفت آلزایمر و پیری پرشتاب کلیه‌ها به دیابت و فشار خون بالا مرتبط است.

جالب اینجا است که یک آزمایش خون ساده علامت هشداردهنده اولیه را برای افراد در معرض خطر آشکار می‌کند. در این آزمایش برای تعیین احتمال این شتاب از چندین پروتئین تجزیه و تحلیل عمیق و مبتنی بر یادگیری ماشینی به عمل می‌آید.

متخصصان بر اساس این داده‌ها، اصطلاح «شکاف سنی» بین اندام‌ها و بدن فرد به عنوان یک کل را ایجاد کردند.

«تونی ویس‌ــ‌کورای»، نویسنده ارشد این مطالعه، گفت: می‌توانیم سن زیستی یک اندام را در فردی به‌ظاهر سالم تخمین بزنیم. این به نوبه خود خطر ابتلا به بیماری مربوط به آن اندام را هم پیش‌بینی می‌کند.

این گروه با مطالعه بیماری ۱۱ اندام مهم و بخش‌های مرتبط با آناتومی آن در ۵۶۷۸ بیمار به آمار تکان‌دهنده یک در پنج رسیدند.

ویس کورای گفت: ما دریافتیم که این افراد [با سن اندام بالا]در ۱۵ سال آینده برای ابتلا به بیماری در آن عضو خاص بیشتر در معرض خطرند.

متخصصان امیدوارند این آزمایش خون پیش از آنکه آسیب موجود درمان‌ناپذیر شود، بتواند آن را مشخص کند. ویس کورای اظهار کرد: این یعنی با نظارت بر سلامت اندام‌های خاص در افراد به‌ظاهر سالم، ممکن است بتوانیم اندام‌های متاثر از پیری شتاب‌گیرنده را بیابیم و ممکن است بتوانیم پیش از ابتلای این اندام‌ها به بیماری، آن‌ها را مداوا کنیم.

زمانی که بحث پیری و بالارفتن سن به میان می‌آید، بهتر است به جای کمیت به کیفیت زندگی فکر کنیم و با استفاده از راهکار‌هایی کیفیت زندگی را ارتقاء دهیم. متخصصان معتقدند در کنار فعالیت فیزیکی و خوردن غذای سالم، فعال نگه داشتن ذهن و تقویت روابط اجتماعی، مراقبت از سلامت چشم، گوش و سلامت کلی بدن نیز در بهبود این کیفیت ثمربخش است.

برگرفته از : https://jamejamonline.ir/fa/news/1434756

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار