ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

برای بهبود طعم غذا به جای نمک از انواع سبزی های معطر، سیر، آب لیمو و آب نارنج استفاده شود:

0

جایگزین مناسب نمک برای بهبود طعم غذا پیدا شد.

  سایت اقتصادی ایران به نقل ازبهداشت نیوز : فشار خون بالا سبب افزایش خطر حمله های قلبی، سکته و نارسایی کلیه می شود. خطر این عوارض در صورت وجود بیماری دیابت افزایش می یابد.

فشار خون در واقع همان نیروی خون است که به رگ ها وارد می شود. قلب خون را به درون رگ ها پمپ می کند و به این ترتیب خون در تمام بدن حمل می شود. فشار خون بالا به افزایش خون سیستولی بالاتر یا مساوی ۱۴۰ میلی متر جیوه، فشار خون دیاستولی بالاتر یا مساوی ۹۰ میلی متر جیوه یا یکی از هر دو حالت اطلاق می شود. امروزه فشار خون بالا یکی از مشکلات بهداشتی در جهان محسوب می شود. فشار خون بالا سبب افزایش خطر حمله های قلبی، سکته و نارسایی کلیه می شود. خطر این عوارض در صورت وجود بیماری دیابت افزایش می یابد. فشار خون بالا قابل پیشگیری و درمان است. با پیشگیری و کنترل فشار خون بالا مرگ و ناتوانی ناشی از بیماری های قلبی و عروقی کاهش می یابد.

 خطر پیشرفت فشار خون بالا با رعایت موارد زیر کاهش می یابد؟

کاهش مصرف نمک

پرهیز از مصرف الکل و دخانیات

کنترل وزن با رعایت رژیم غذایی متعادل

فعالیت بدنی منظم

برای کنترل فشار خون چه نکات تغذیه ای را رعایت کنیم؟

از غذاهای متنوع استفاده کنید؛ به عبارت دیگر روزانه از مواد غذایی موجود در ۵ گروه اصلی غذایی شامل نان و غلات، میوه ها سبزی ها، شیر و لبنیات، پروتئین ها به مقدار توصیه شده مصرف کنید.

از غذاهای سرشار از فیبر نظیر نان سنگک و جو از نوع کم نمک، ماکارونی سبوس دار، میوه ها و سبزی های تازه استفاده کنید.

روزانه از سبزی ها و میوه ها به مقدار بیشتری استفاده کنید. (دست کم ۵ وعده در روز)

روغن های گیاهی  مانند آفتابگردان، کانولا و روغن زیتون را به جای روغن های حیوانی انتخاب کنید.

نان هایی را مصرف کنید که در تهیه آنها جوش شیرین به کار نرفته است.

مصرف غذاهای کنسروی و غذاهای آماده را که در خارج از منزل تهیه می شود، محدود کنید. چرا که این غذاها حاوی مقادیر زیادی نمک و چربی است.

توصیه می شود برای بهبود طعم غذا به جای نمک از انواع سبزی های معطر، سیر، آب لیمو و آب نارنج استفاده کنیم.

غذاهایی با کمترین میزان اسیدهای چرب ترانس و اشباع را انتخاب کنید.

از مصرف غذاهای سرخ شده، گوشت های پرچرب، کیک ها، کلوچه ها و شیرینی خامه ای که چربی بالا دارد، پرهیز کنید.

برای کنترل فشار خون چه میزان فعالیت بدنی لازم است؟

توصیه شده است دست کم ۳۰ دقیقه در روز و پنج روز در هفته فعالیت های بدنی هوازی مثل پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و شنا انجام شود.

برگرفته از : https://donya-e-eqtesad.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار