ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

بی‌توجهی برخی اعضای شورای عالی کار به معیشت کارگران و بازنشستگان:

0
یک فعال کارگری مطرح کرد؛

بی‌توجهی برخی اعضای شورای عالی کار به معیشت کارگران و بازنشستگان.

وزیر کار نظرات خود را به جامعه کارگری تحمیل می‌کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه گفت: به رغم اینکه تورم کنترل نشد، دستمزد هم افزایش نیافت پس می‌توان نتیجه گرفت که توجهی به معیشت جامعه کارگری و بازنشستگان نشده است.

داوود میرزایی با اشاره به وعده‌های وزیر کار مبنی بر افزایش حقوق کارگران براساس تورم در طول سال به خبرنگار ایلنا گفت: مقرر بود اگر چنانچه تورم مهار نشد و قیمت‌ها افزایش پیدا کرد، حقوق جامعه کارگری افزایش یابد. به رغم اینکه تورم کنترل نشد، دستمزد هم افزایش نیافت پس می‌توان نتیجه گرفت که توجهی به معیشت جامعه کارگری و بازنشستگان نشده است.

میرزایی ادامه داد: برخی اعضای شورای عالی کار نه تنها به قانون پایبند نماندند حتی ماده ۴۱ و تبصره‌های زیرمجموعه آن را رعایت نکردند، یک عددی روی میز گذاشتند و بدون در نظر گرفتن سبد معیشت آن را نهایی کردند.

وی اظهار داشت: از سویی کارگران را دعوت به چانه‌زنی با کارفرما می‌کنند، سوال اینجاست چه شخصی و کدام کارگر می‌تواند با کارفرما چانه‌زنی کند؟ در کدام شرکت‌های تولیدی و واحدهای صنعتی، شورای اسلامی یا تشکل‌های مستقل جامعه کارگری را ایجاد کردید که بتوانند با کارفرما چانه‌زنی کنند؟ مگر می‌شود هزاران کارگر همگی با هم با کارفرما چانه‌زنی کنند و هر کارگری برای خودش صحبت کند تا حقوقش افزایش یابد؟

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه افزود: قطعاً باید نمایندگان مستقل و قانونی کارگران حضور داشته باشند که بتوانند از سوی این قشر با کارفرما چانه‌زنی کنند. این در حالی است که اعضای شورای عالی کار خود از چانه‌زنی فرار می‌کنند.

وی بیان داشت: آنها معتقد هستند قانون اجازه نمی‌دهد در بازه زمانی یک ساله، ۲ مرتبه حقوق کارگر افزایش یا ترمیم یابد اما در پاسخ باید گفت شما در همان مصوبه اصلی در شورای عالی کار، قانون را زیر پا گذاشته‌اید و حالا دم از قانون‌مداری می‌زنید.

این فعال کارگری تأکید کرد: کدام‌ یک از مجموعه‌ها و زیرمجموعه‌های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و حتی سازمان تأمین اجتماعی مانند مجموعه «شستا» در حال حاضر شورای اسلامی کار و یا نماینده مستقل جامعه کارگری دارند؟

میرزایی ابراز داشت: آقای وزیر کار عنوان می‌کند که «با تمام توان در کنار کارگر ایستاده است» اما باید گفت شما از مطالبه‌گری جامعه کارگری دفاع نمی‌کنید و نتوانسته‌اید مطالبات کارگران را از دولت بگیرید.

وی اضافه کرد: نیمی از جامعه کشور که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند، بازنشستگان و مستمری‌بگیران هستند و به تبع حکم شورای عالی کار و حقوق جامعه کارگری، مورد ظلم قرار گرفته‌اند. ما شاهد آن هستیم که قدرت خرید جامعه کارگری و بازنشستگان کاهش پیدا کرده و آنها به اجبار از بسیاری از خواسته‌های خود  چشم‌پوشی کرده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه به وضعیت اقتصادی و معیشتی کارگران و خانواده‌های آنها اشاره کرده و گفت: جامعه کارگری در شرایطی قرار گرفته‌ که به‌رغم اینکه فرزندان این قشر موقعیت‌های مناسبی دارند، اما برای تحصیل و ازدواج با مشکلات زیادی روبرو هستند و سعی می‌کنند با ورود به بازار کار به نحوی کمک معیشت و اقتصاد خانواده باشند.

برگرفته از : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار