ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

مراقب باشید؛ این اپلیکیشن مخفیانه تماس‌های شما را ضبط می‌کند!

0
اپلیکیشن جاسوسی اسپای نوت
اسپای‌نوت، جاسوس افزاری برای اندروید است که می‌تواند تماس‌های ورودی را ضبط کند، پیام‌ها را بخواند و حتی رمز قفل گوشی را تشخیص دهد.

هکرها همواره راه‌هایی برای نفوذ به گوشی افراد پیدا می‌کنند. آخرین مثال، نرم‌افزار مخرب SpyNote است که هدف اصلی آن دزدیدن اطلاعات موجود در موبایل و ارسال آن به لپ تاپ مهاجم است.

همانطور که شرکت امنیت سایبری F-Secure توضیح داده است، اسپای‌نوت نرم‌افزاری جاسوسی است که از راه پیامک‌ منتشر می‌شود و قربانیان را به دانلود این برنامه ترغیب می‌کند.

اسپای‌نوت را نه در بین اپلیکیشن‌های دیگر و نه آخرین برنامه‌های اجرا شده نمی‌توان پیدا کرد

اسپای‌نوت از کاربر دسترسی‌های زیادی درخواست نمی‌کند، اما همان مقدار دسترسی که می‌خواهد، شبیه اجازه‌هایی است که معمولا نرم‌افزارهای جاسوسی طلب می‌کنند. هنگام اجرای اولیه، این نرم‌افزار درخواست دسترسی BIND_ACCESSIBILITY_SERVICE را می‌دهد و پس از تأیید کاربر، به‌صورت خودکار چندین دسترسی مهم دیگر را برای خودش فعال می‌کند.

اپلیکیشن SpyNote سعی می‌کند خودش را پنهان کند و در صفحه‌ی اصلی یا قسمت آخرین برنامه‌های اجرا شده هم نمایش داده نمی‌شود. اجرای این برنامه به محرک‌های خارجی مانند ارسال یا دریافت پیامک متکی است.

اسپای‌نوت دو سرویس Diehard اجرا می‌کند. سرویس‌های Diehard به‌راحتی خاموش نمی‌شوند، نه توسط سیستم‌عامل و نه کاربر. هرگاه تلاشی برای خاموش‌کردن این سرویس‌های مخرب صورت گیرد، آن‌ها دوباره شروع به کار می‌کنند.

خوانده شدن رمز قفل گوشی توسط اپلیکیشن جاسوسی اسپای نوت
تصویری که نشان می‌دهد اسپای‌نوت توانسته‌ است قفل گوشی را استخراج کند

اسپای‌نوت می‌تواند تماس‌های ورودی را ضبط کند، پیام‌ها را بخواند، از صفحه‌ی گوشی اسکرین‌شات بگیرد، به دوربین متصل شود و بسیاری فعالیت‌های جاسوسی دیگر را انجام دهد. از همه بدتر اینکه می‌تواند رمز قفل گوشی را بفهمد.

برخلاف بیشتر نرم‌افزارهای جاسوسی و مخرب، رها شدن از اسپای‌نوت به‌راحتی پاک‌کردن آن نیست. از آنجایی که این اپلیکیشن مخفی است، امکان پیدا و حذف کردن آن وجود ندارد. حذف آن از طریق بخش تنظیمات نیز امکان‌پذیر نیست، زیرا هرگاه کاربر بخواهد وارد تنظیمات اسپای‌نوت بشود، صفحه‌ی تنظیمات بسته می‌شود.

از طرف دیگر، به‌علت اینکه اسپای‌نوت سرویس‌های Diehard را اجرا می‌کند، کاربر نمی‌تواند با رفتن به گزینه‌های توسعه‌دهنده (Developer Options) آن‌ها را متوقف کند.

به‌نظر می‌رسد تنها راه خلاص شدن از اپلیکیشن جاسوسی اسپای‌نوت، بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه است. البته با این کار، همه‌ی اطلاعات دیگر نیز پاک خواهند شد.

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار