ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

0

درصورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                    ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱۴

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند،چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

از زمان‌های قدیم، پزشکان و طبیبان متخصص در طب سنتی، در مورد فواید مصرف روزانه میوه‌ها برای سلامتی بسیار گفته‌اند، اما آیا همه میوه‌ها برای دیابتی‌ها مفید هستند؟ در این مطلب تلاش شده ضمن اشاره به میوه‌های مضر برای دیابتی‌ها به این پرسش پاسخ داده شود.

سایت اقتصادی ایران به نقل ازهمشهری آنلاین : به افراد مبتلا به دیابت توصیه می شود که مراقب مصرف کربوهیدرات و قند خود باشند، چرا که مصرف کربوهیدرات و قند بیش از اندازه می‌تواند منجر به نوسانات انسولین و همچنین افزایش سطح قند خون شود. در حالی که میوه‌ها به طور کلی یک انتخاب سالم هستند، برخی از میوه ها ساکارز و فروکتوز بالایی دارند که ممکن است سطح انسولین را مختل کند. در این مطلب به ۷ میوه که در صورت دیابتی بودن، باید از خوردن آن‌ها اجتناب کنید، اشاره شده است.

هندوانه

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

هندوانه یکی از محبوب‌ترین میوه‌های تابستانی است که دارای GI بالایی بین ۷۲ تا ۸۰ است و به دلیل داشتن قند نسبتا زیاد مصرف آن در حد اعتدال ضروری است. (GI   یا شاخص گلیسمی که نشان می‌دهد چگونه کربوهیدرات‌های موجود در غذا می‌توانند بر قند خون شما تأثیر بگذارند.در جدول شاخص گلیسمی به غذاها مقداری بین ۰ تا ۱۰۰ ، بر اساس اینکه چقدر سریع باعث افزایش سطح قند خون می‌شوند، اختصاص داده می‌شود.)

موز

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

موز بسته به اینکه رسیده باشد یا نه، GI متفاوتی بین ۴۲ تا ۶۲ دارد. موز رسیده دارای GI بالاتری است، بنابراین بهتر است موز رسیده کمتری را انتخاب کنید و در حد اعتدال مصرف کنید.

آناناس

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

آناناس دارای GI متوسط ​​تا بالای ۵۰-۶۶ به همراه مقادیر زیادی قند طبیعی است که می‌تواند سطح قند را خیلی سریع افزایش دهد. بنابراین، بهتر است در حد اعتدال مصرف شود.

انبه

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

یکی از محبوب‌ترین میوه‌ها، انبه است که دارای GI متوسط ​​۵۱ تا ۶۰ و ساکارز و فروکتوز بالایی است که مصرف مقدار کمی از آن را برای دیابتی‌ها به منظور جلوگیری از افزایش سطح قند ضروری می‌کند.

انگور

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

انگور دارای GI متوسط ​​۴۶ تا ۵۳ است، اما اندازه کوچک آن فریبنده است و می‌تواند منجر به مصرف بیش از حد شود، بنابراین دیابتی‌ها باید از خوردن انگور زیاد اجتناب کنند.

گیلاس

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

سطح GI گیلاس‌ها می‌تواند متفاوت و بین ۲۰ تا ۶۳ باشد. اما معمولا سطح GI در گیلاس بین متوسط ​​تا زیاد است، بنابراین توصیه می‌شود مصرف گیلاس را محدود کنید.

کشمش

میوه‌هایی که دیابتی‌ها نباید بخورند | چه چیزی سطح انسولین خون را مختل می‌کند؟

کشمش انگور خشک است و GI نسبتا بالایی بین ۴۳ تا ۶۴ دارد. آن‌ها منابع غلیظ قند هستند و باید  به شدت به اعتدال مصرف شوند.

آرش نهاوندی

برگرفته از : https://www.hamshahrionline.ir/news/794931

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار