ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

علائمی که یک ماه قبل از سکته قلبی در افراد بروز می‌کند:

0

پیشگیری بهتر از درمان است. این قانون ساده در مورد هر بیماری صدق می‌کند؛ به ویژه زمانی که علائم به درستی شناسایی نشده باشند.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل از ایسکانیوز، در ادامه، علائم مهمی را که گاهی یک ماه (یا حتی زودتر) قبل از حمله قلبی رخ می‌دهد، شرح خواهیم داد. نیازی نیست که بیش از حد نگران وقوع حمله قلبی شوید، اما داشتن این اطلاعات قطعاً مفید است.

۱- خستگی بیش از حد

خستگی غیرمعمول و بیش از حد، یکی از علائم اصلی نشان‌دهنده حمله قلبی است. زنان بیشتر از مردان این نشانه را گزارش داده‌اند.

دلیل خستگی نشان‌دهنده حمله قلبی، فعالیت بدنی یا ذهنی نبوده و تا پایان روز افزایش می‌یابد. برای مثال، گاهی اوقات انجام کارهای ساده مانند مرتب کردن تخت یا دوش گرفتن برای فرد خسته‌کننده است.

۲- درد شکمی یا ناراحتی معده

دردهای شکمی، حالت تهوع با شکم خالی یا پر، احساس نفخ یا ناراحتی معده از شایع‌ترین علائم مشکل قلبی هستند. احتمال بروز این نشانه‌ها در زنان و مردان به یک اندازه است.

دردهای شکمی قبل از حمله قلبی، ماهیتی اپیزودیک داشته و برای مدت کوتاهی تسکین یافته و سپس عود می‌کنند. تنش فیزیکی نیز گاهی این درد را تشدید می‌کند.

۳- بی خوابی

بی خوابی، از دیگر عواملی بوده که با افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی مرتبط است. این عامل در زنان شایع‌تر بوده و اغلب شامل سطح بالایی از اضطراب و گیجی است.

این بی خوابی علائمی مانند مشکل در به خواب رفتن، عدم توانایی در حفظ خواب و بیدار شدن ناخواسته در صبح زود دارد.

۴- تنگی نفس

تنگی نفس، احساس ناتوانی در کشیدن نفس عمیق بوده و اغلب تا ۶ ماه قبل از حمله قلبی در مردان و زنان رخ می‌دهد. احساس تنگی نفس، معمولاً علامت هشداردهنده‌ای از وجود یک مشکل زمینه‌ای است.

۵- ریزش مو

ریزش مو، یکی دیگر از شاخص‌های قابل مشاهده بیماری قلبی در نظر گرفته می‌شود. این عامل اغلب در مردان بالای ۵۰ سال مشاهده شده، اما گاهی زنان هم دچار ریزش مو می‌شوند. طاسی، با افزایش سطح هورمون کورتیزول نیز مرتبط است.

۶- تغییرات ضربان قلب

تغییرات ضربان قلب، اغلب با حمله پانیک و اضطراب همراه است؛ به خصوص در زنان. این عامل به طور غیرمنتظره‌ای ظاهر شده و انواع متفاوتی دارد؛ از جمله آریتمی (ضربان قلب نامنظم) یا تاکی کاردی (افزایش ضربان قلب). ضربان قلب نامنظم معمولاً ۱ الی ۲ دقیقه طول می‌کشد. اگر این نشانه بیشتر طول کشید یا احساس سرگیجه و خستگی داشتید، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

۷- تعریق بیش از حد

تعریق غیرمعمول و بیش از حد، علامت هشداردهنده اولیه حمله قلبی بوده و ممکن است در هر زمانی از شبانه روز رخ دهد. این علامت اغلب زنان را تحت تأثیر قرار داده و با گرگرفتگی یا تعریق شبانه یائسگی اشتباه گرفته می‌شود.

۸- درد قفسه سینه

مردان و زنان درد قفسه سینه را در شدت و اشکال مختلف تجربه می‌کنند. این علامت در مردان مهم‌ترین علامت اولیه حمله قلبی بوده که نباید نادیده گرفته شود. این درد می‌تواند به یک یا هر دو بازو (اغلب در سمت چپ)، فک، گردن، شانه‌ها یا معده گسترش یابد.

منبع : https://www.iscanews.ir/news/1199232

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار