ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا:

0
یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا نیمه دوم شهریور ماه است، گفت: افرادی که در گروه‌های پرخطر قرار می‌گیرند، مانند سالمندان، زنان باردار و افراد دارای نقص سیستم ایمنی بهتر است، بموقع برای تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.
به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل ازجام جم آنلاین، دکتر عالیه پوردست در پاسخ به این پرسش که بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا چه زمانی است؟ گفت: بهترین زمان برای استفاده از‌ واکسن بیماری‌های تنفسی ‌نیمه دوم شهریورماه است.

وی افزود: شهروندانی که قصد دارند واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند بهتر است روزهای باقی‌مانده شهریور را برای انجام این کار انتخاب کنند، زیرا پس از تزریق واکسن حدود دو هفته زمان نیاز است تا آنتی بادی لازم در بدن ترشح شود.

به گفته دکتر پوردست به این ترتیب شهروندان می‌توانند مطمئن باشند که تا پیش از شروع فصل شایع شدن بیماری آنفلوآنزا بدن آنها در برابر این بیمار مقاوم شده است‌.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی درباره نکاتی که شهروندان هنگام تزریق واکسن باید به آن توجه داشته باشند نیز توضیح داد: شهروندان زمان تزریق واکسن باید دقت کنند که نشانه‌های ابتلا به بیماری مانند تب و مشکلات  گوارشی ‌ نداشته باشند.

وی درباره اینکه کدام گروه‌های سنی می‌توانند از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند؟ نیز گفت: کودکان از دو سالگی به بعد می‌توانند از این واکسن استفاده کنند در این بین اما کودکانی که برای اولین بار واکسن آنفلوآنزا ترزیق می‌کنند باید به شکل مرحله‌ای از این واکسن استفاده کنند و دوز واکسن نیز براساس وزن آنها مشخص می‌شود.‌

دکتر پوردست عنوان کرد: براساس دستورالعمل‌های بهداشتی افرادی مانند سالمندان، زنان باردار و افراد دارای نقص ایمنی بهتر است، بموقع واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی درباره اینکه کدام واکسن آنفلوآنزا تاثیر بیشتری دارد؟ نیز به جام جم آنلاین گفت: کشور سازنده واکسن مهم نیست و بهترین واکسن، واکسن چهار ظرفیتی است. ‌

 قیمت واکسن تولید داخل

ناصر هیراد، معاون برنامه‌ریزی اداره‌کل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تامین واکسن آنفلوآنزا گفت:‌ بخشی از نیاز به واکسن آنفلوآنزا که شامل ۵۰۰ هزار عدد واکسن بوده که از طریق سازمان غذا و دارو تامین شده و توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت با توجه به برنامه‌ریزی مشخص برای جامعه هدف تامین و توزیع می‌شود.

به گفته وی واکسن تولید داخل نیز در داروخانه‌ها توزیع شده در دسترس شهروندان قرار گرفته است و واکسن وارداتی که از منابع معتبر اروپایی در حال تامین است نیز‌ در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

هیراد درباره قیمت واکسن تولید داخل نیز بیان کرد: قیمت واکسن‌های داخلی چهار ظرفیتی ‌حدود ۲۶۰ هزار تومان برآورد شده است.

منبع : https://jamejamonline.ir/fa/news/1422164

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار