ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

چگونه خطر حمله قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم؟!

0
حتی یک کاهش کوچک در سطح پلاک ها می تواند خطر حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش دهد، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که کاهش رسوبات چربی کلسترول به نام پلاک شریانی، حتی تا ۱ درصد، می‌تواند منجر به کاهش شدید خطر حمله قلبی یا سکته شود.در این بررسی، محققان ۲۳ مطالعه قبلی را که بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۲ منتشر شده بود، بررسی کردند تا ارتباط بین تغییرات میزان انسداد پلاک در شریان و حوادث نامطلوب قلبی عروقی، در درجه اول حمله قلبی و سکته مغزی را ارزیابی کنند.

سایت اقتصادی ایران به نقل از نواندیش: حتی یک کاهش کوچک در سطح پلاک ها می تواند خطر حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش دهد، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که کاهش رسوبات چربی کلسترول به نام پلاک شریانی، حتی تا ۱ درصد، می‌تواند منجر به کاهش شدید خطر حمله قلبی یا سکته شود.

به گزارش زهرا حسین‌زاده از سرویس ترجمه نواندیش، هلث لاین در مورد تاثیر کاهش سطح کلسترول بر کاهش خطر حمله قلبی نوشت: این نتیجه یک متاآنالیز بزرگ است که روز چهارشنبه در JAMA Cardiology Trusted Source منتشر شده است.

در این بررسی، محققان ۲۳ مطالعه قبلی را که بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۲ منتشر شده بود، بررسی کردند تا ارتباط بین تغییرات میزان انسداد پلاک در شریان و حوادث نامطلوب قلبی عروقی، در درجه اول حمله قلبی و سکته مغزی را ارزیابی کنند.

این تیم تفاوت‌ها در حجم آتروم را بررسی کردند که درصد انسداد یک شریان توسط پلاک است. این بررسی شامل بیش از ۷۴۰۰ بیمار و انواع داروهای مختلف درمانی کاهنده چربی، مانند استاتین‌ها و مهارکننده‌های PCSK9 بود.

محققان دریافتند که کاهش سطح پلاک تنها به میزان ۱ درصد با کاهش ۲۵ درصدی احتمال وقوع یک رویداد نامطلوب قلبی عروقی مرتبط است.

این مطالعه بر شهرت درمان‌های کاهش دهنده چربی به عنوان برخی از مؤثرترین درمان‌های دارویی برای بیماری‌های قلبی استوار است.  جان مانچینی، استاد پزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا و نویسنده اصلی این تحقیق شکاف های برخی از حقایق رایج در مورد بیماری قلبی و درمان را پر می کند. به عنوان مثال، استفاده از درمان های کاهش دهنده چربی با کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی همراه است. آنها همچنین میزان پلاک را در شریان ها کاهش می دهند.

با این حال، این تحقیق اولین بار است که محققان توانستند مستقیماً نشان دهند که کاهش پلاک به طور مستقیم با کاهش خطر عوارض جانبی قلبی عروقی مرتبط است.

مانچینی می‌گوید: القای کاهش حجم پلاک با کاهش تهاجمی و پایدار چربی‌ها باید در بهبود سلامتی مفید باشد، اما نشان دادن رابطه مستقیم، همانطور که در تجزیه و تحلیل فعلی نشان داده شده است، از طریق هر مطالعه فردی دشوار بوده است.

او توضیح داد که در حالی که مطالعات در مورد این موضوع وجود دارد، کارآزمایی‌ها اغلب بسیار کوتاه هستند یا افراد کمی را شامل می‌شوند که نمی‌توانند به تنهایی نتیجه‌گیری کنند.

مانچینی گفت: «اکنون ما شواهدی را برای ارتباط مفید بین رگرسیون پلاک و کاهش حوادث نامطلوب قلبی عروقی از طریق تجزیه و تحلیل متارگرسیون پیچیده تمام مطالعات موجود ارائه می‌کنیم.»

برگرفته از : https://noandish.com/fa/news/166494

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار