ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

چرا شب‌ها از خواب میپریم؟

0

بیدار شدن از خواب در دوره مذکور با تعدادی از بیماری‌ها مرتبط است.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل از ایسکانیوز، بیدار شدن از خواب در دوره مذکور با تعدادی از بیماری‌ها مرتبط است. بدن انسان برای بازیابی قدرت نیاز به استراحت دارد، بنابراین بیدار شدن در ساعت سه یا چهار صبح برای بسیاری از افراد، واقعاً آزار دهنده است و طبق طب سنتی چینی، این زمان با عملکرد پنج اندام داخلی بدن مرتبط است. اگرچه این نظریه قدیمی از نظر علمی تایید نمی‌شود، اما بیدار شدن از خواب در دوره مذکور با تعدادی از بیماری‌ها مرتبط است.

وب سایت چینی «شناخت سلامت» نشان می‌دهد که بیدار شدن از خواب در این دوره از شب می تواند به دلیل پنج مشکل سلامتی باشد.

۱- بیماری قلبی: افرادی که از اختلال در کار قلب و عروق خونی رنج می‌برند معمولا در این دوران از خواب بیدار می شوند. زیرا در شب تعداد ضربان قلب و سطح فشار خون کاهش می یابد و مکانیسم‌های دفاع شخصی در بدن فعال می شود. بنابراین اگر فردی همیشه در این زمان از خواب بیدار می شود و در سینه احساس فشار و تنگی‌نفس می‌کند، بهتر است با پزشک مشورت کند.

۲- مشکلات معده: معده در این مدت از شب بسیار فعال است. بنابراین فردی که در این زمان از خواب بیدار می شود و احساس ناراحتی یا درد در ناحیه معده می‌کند، ممکن است نشان دهنده زخم معده یا ورم معده باشد.

۳- کبد: بر اساس نظریه طب سنتی چینی، در این مدت از شب، کبد بیشترین فعالیت را دارد. بیماری های کبدی، چاقی و غیره می‌تواند باعث بدخوابی و شب بیداری شود.

۴- کلیه ها: بیماری های کلیوی مانند نفریت و ازدیاد اوره خون باعث بد خوابی و بیداری در شب می شود.

۵- فشار روحی و مشکلات روانی: این مشکلات می‌تواند علت اختلال خواب، کیفیت پایین خواب و شب بیداری باشد.

منبع: خبرآنلاین

برگرفته از : https://www.iscanews.ir/news/1196581

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار