ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

چه زمانی سرمایه‌دار دشمن نظام سرمایه‌داری می‌شود؟

0

درصورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                    ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱۴

سرمایه‌داری رفاقتی؛ زمانی که سرمایه‌دار دشمن نظام سرمایه‌داری می‌شود!

یکی از بزرگ‌ترین دشمنان نظام سرمایه‌داری خود سرمایه‌داران هستند! این درس آدام اسمیت شاید برای بسیاری از دشمنان سرمایه‌داری عجیب باشد.

سایت اقتصادی ایران به نقل از فردای اقتصاد: یکی از بزرگ‌ترین دشمنان نظام سرمایه‌داری خود سرمایه‌داران هستند! این درس آدام اسمیت شاید برای بسیاری از دشمنان سرمایه‌داری عجیب باشد. معمولا با فکر کردن به بازار آزاد و رقابتی، تصویر سرمایه‌دار ثروتمندی به یاد ما می‌آید که از این نظم بازار سود برده است، اما همیشه اینگونه نیست.

سرمایه‌دار با استفاده از رقابت، نوآوری و فراهم آوردن محصولی که باعث رضایت مصرف‌کننده می‌شود، به ثروت دست پیدا می‌کند، اما زمانی که به بالای نردبان ثروت می‌رسد، خود نردبان را پایین می‌اندازد. نردبان رقابت و نوآوری این فرصت را به سرمایه‌دار می‌داد که آزادانه و با فراهم آوردن محصول بهتر یا ارزان‌تر، به قدرت و ثروت برسد، اما حال که خود با استفاده از آن نردبان به بالا رسیده است، آن را نابود می‌کند تا رقیبی برایش پیدا نشود.

سرمایه‌داری رفاقتی تهدیدی برای رفاه، آزادی و اقتصاد است. در این ویدئو به بینش آدام اسمیت درباره سرمایه‌داری رفاقتی می‌پردازیم و در بخش آخر، راهکار او برای غلبه بر سرمایه‌داری رفاقتی را بررسی می‌کنیم.

منبع : ویدئو موسسه فریزر

برگرفته از : https://www.fardayeeghtesad.com/news/28286

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار