ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

دلیل فروش‌نرفتن برنج ایرانی مشخص شد:

0

رشد ۱۰۹ درصدی واردات برنج باعث شده برنج ایرانی بازار خود را از دست بدهد.

سایت اقتصادی ایران به نقل از بیان فردا ،در حالی که خبر جدیدی از گمرک با این محتوا منتشر شده است که واردات برنج در چهار ماه ابتدایی سال جاری ۳۱ درصد کاهش یافته است اما اخباری که از  برنج‌کاران شمال کشور منتشر می‌شود حاکی از آن است که حجم زیادی از برنج به‌روی دست کشاورزان باقی مانده‌اند و خریداری ندارند و دلیل این موضوع را واردات بی‌رویه برنج می‌دانند.

عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در این ارتباط گفت: تقریباً ۳٫۲ میلیون تن، نیاز برنج کشور است لذا ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها در ۳ استان شمالی کشور می‌تواند به‌راحتی پاسخگوی نیاز کشور در حوزه برنج باشد آن هم بدون اینکه نیاز به واردات داشته باشیم.

وی افزود: در بحث واردات برنج با فساد، ناهماهنگی و رانت مواجه هستیم و این مسئله باعث شده است برنج تولیدی در دست کشاورزان باقی بماند.

بنابر این گزارش با وجود کاهش ۳۱درصدی واردات برنج در سال جاری واردات این محصول در سال گذشته ۱۰۹ درصد افزایش یافته است که میان آمار و اخبار به این موضوع توجهی نمی‌شود که دلیل باقی ماندن برنج روی دست کشاورزان است.

در ۱۲ماهه سال گذشته در مجموع یک میلیون و ۷۷۹ هزار تن برنج به‌ارزش ۲ میلیارد و ۱۳۷ میلیون دلار وارد کشور شد که از حیث وزن ۱۰۹ درصد و از لحاظ ارزش ۱۹۲ درصد افزایش داشت.

منبع : https://www.bayanfarda.ir

 

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار