ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

«چگونه با کاهش نرخ تورم قیمت کالاها افزایش یافته است؟!»

0

​تنها در صورتی می‌توان این نتیجه را گرفت که قیمت یک کالا کاهش یافته که «تورم ماهانه آن کالا منفی باشد» و نه اینکه «تورم آن در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته باشد».

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل ازشبکه شرق، هر ماه و پس از انتشار گزارش مرکز آمار، در صورتی که نرخ تورم ماهانه و یا تورم نقطه‌ای با کاهش همراه باشد، این سؤال مطرح می‌شود که «چگونه با کاهش نرخ تورم قیمت کالاها افزایش یافته است؟!»

این درحالی است که وقتی تورم ماهانه تیرماه ۲درصد بوده، یعنی میانگین قیمت تمام کالاها در مقایسه با ماه قبل ۲درصد افزایش یافته است.

همچنین وقتی عنوان می‌شود «در تیر ماه ١۴٠٢ ، تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور با کاهش ۳٫۲ واحد درصدی از ۴۲٫۶ درصد خرداد به ٣٩,۴ درصد رسیده است»، یعنی تورم نقطه‌ای در مقایسه با ماه قبل کمتر افزایش یافته، اما خانوارهای کشور به طور میانگین ٣٩.۴ درصد بیشتر از تیر ماه ١۴٠١، برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

تنها در صورتی می‌توان این نتیجه را گرفت که قیمت یک کالا کاهش یافته که «تورم ماهانه آن کالا منفی باشد» و نه اینکه «تورم آن در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته باشد».

بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار در تیرماه، میوه و خشکبار؛ سبزیجات (سبزی‌ها و حبوبات)؛ آب، برق و سوخت؛ خرید وسایل نقلیه به ترتیب تورم ماهانه منفی ۶٫۸، ۲٫۲، ۱٫۲ و ۳٫۱ را تجربه کرده‌اند. به عبارت دیگر، قیمت کالاهای ذکر شده در ماه گذشته واقعا کاهش یافته است!

منبع: اقتصاد آنلاین
برگرفته از : https://www.sharghdaily.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار