ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

بازار رنج چیست؟

0

در صورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                    ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱۴

بازار رنج یا ساید به وضعیتی گفته می‌شود که شاخص و قیمت‌ها در یک محدوده خاصی قرار می‌گیرد مثل وضعیت این روزهای بورس، در این شرایط به اعتقاد کارشناسان صندوق‌ مختلط بهترین گزینه برای خرید است.

به گزارش ایسنا به نقل از مشاور سرمایه گذاری ترنج، بورس برخلاف تصور رایج همیشه در روند صعودی و نزولی قرار نمی‌گیرد، بلکه در مواقعی که قدرت خریداران و فروشندگان یا عرضه و تقاضا تقریبا برابر باشد قیمت‌ها در یک محدوده‌ خاص نوسان می کند که به اصلاح کانال رنج نام دارد. در این شرایط اگر یک خط افقی بین سقف و کف قیمت‌ها رسم کنیم می‌توان محدوده کانال رنج را مانند تصویر زیر مشخص کرد:

بازار رنج چیست؟

بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در بازار رنج چیست؟

در بازار رنج شاید صندوق‌های درآمدثابت به واسطه اینکه در هر شرایطی بازدهی یا سود مشخصی دارند منطقی به نظر برسد اما باید گفت اگر شاخص وارد کانال صعودی شود فرصت کسب بازدهی بالا در سهام از دست خواهد رفت. البته نقطه مقابل این وضعیت ورود شاخص به کانال نزولی است، در این شرایط نیز سرمایه‌گذاری در سهام می‌تواند زیان بالایی داشته باشد، پس بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در این شرایط بازار چیست؟

صندوق‌های مختلط به دلیل اینکه پرتفوی آنها ترکیب متوازنی از سهام و اوراق درآمدثابت است را می‌توان بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در شرایط بازار رنج دانست. این صندوق‌ به‌ صورت متعادل روی سهام (پرریسک) و اوراق (کم ریسک) سرمایه‌گذاری می‌کند، این ویژگی موجب می‌شود صندوق مختلط هم از رشد قیمت سهام سود ببرد، هم در دوران افت قیمت سهام حداقل بازدهی را به واسطه در اختیار داشتن اوراق درآمد ثابت داشته باشد. «صندوق مختلط زیتون» را می‌توان بهترین صندوق در گروه مختلط‌ها معرفی کرد.

 بزرگترین صندوق مختلط بورس ایران کدام است؟

سود یا بازدهی و حجم دارایی تحت مدیریت از مهمترین معیارهای انتخاب یک صندوق‌ سرمایه‌گذاری است، صندوق زیتون شرکت ترنج بیشترین حجم دارایی تحت مدیریت صندوق‌های مختلط بازارسرمایه ایران را با ۶ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال دارد.  همچنین صندوق مختلط زیتون در یکسال گذشته حدود ۵۰ درصد بازدهی کسب کرده که چیزی بیش از دو برابر سود سپرده بانکی است.

یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های صندوق مختلط زیتون عدم شکل‌گیری صف فروش مانند سهام است، این صندوق به واسطه بازارگردانی فعال نقدشوندگی بالایی دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند در لحظه سرمایه خود در این صندوق را تبدیل به پول نقد کنند. بنابراین می‌توان صندوق زیتون را بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در بازار ساید یا رنج نام برد.

چطور در صندوق زیتون سرمایه‌گذاری کنیم؟

صندوق زیتون از نوع قابل معامله یا ETF است و به راحتی مانند سهام قابل خرید و فروش است، با جستجوی نماد «زیتون» در پنل معاملاتی کارگزاری‌های بورس می‌توان واحدهای این صندوق را خریداری کرد.

منبع : https://www.isna.ir/news/1402042616724

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار