ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

«سازمان تامین اجتماعی موظف است مطابق قوانین مربوط در طول اجرای قانون برنامه حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را متناسب‌سازی نماید»:

0

پاسخ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو گزارش ایلنا درباره بازنشستگان.

در صورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                    ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱۴

وزارت کار در واکنش به دو گزارش خبرگزاری کار ایران در ارتباط با برنامه دولت برای بازنشستگان، جوابیه‌ای ارسال کرد.

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل از ایلنا، روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در واکنش به دو گزارش خبرگزاری کار ایران در ارتباط با برنامه دولت برای بازنشستگان، جوابیه‌ای ارسال کرده است که متن آن بنابر قانون مطبوعات به‌طورکامل منتشر می‌شود:

در پاسخ به مطالب منتشره با عناوین: «هزینه سال‌ها مدیریت دولتی را روی دوش کارگر می‌اندازند/ عباس اورنگ: اصلاحات بازنشستگی برنامه هفتم جامعه را دچار بحران می‌کند» و «دبیر کانون کارگران بازنشسته تهران: بازنشستگان از نحوه اجرای باقیمانده متناسب‌سازی راضی نیستند»، به ترتیب مورخ دهم و شانزدهم خرداد ۱۴۰۲، توضیحات این وزارتخانه به شرح زیر ارسال می‌شود. مقتضی است برابر قانون مطبوعات نسبت به درج آن اقدام لازم به عمل آورند.

۱- در خصوص ادعای مطرح شده در گزارش آن روزنامه با تیتر اصلاحات بازنشستگی برنامه هفتم، جامعه را دچار بحران می‌کند، ذکر این نکته ضروری است به اذعان بسیاری از کارشناسان، انجام اصلاحات سنجه‌ای و پارامتریک در قانون تامین اجتماعی با هدف پایداری و توانمندسازی صندوق‌های بیمه‌ای و در تناسب و تغییرات مؤلفه‌های مختلف همچون متوسط سن امید به زندگی و… ضروری و لازم به نظر می‌رسد تا امکان استمرار ارائه خدمت به بیمه‌شدگان و بازنشستگان امروز و فردا فراهم باشد و دولت محترم سیزدهم نیز به خوبی این آسیب را شناسایی و درصدد حل این مشکلات است؛ اما تا زمان تصویب نهایی لایحه برنامه هفتم که قطعاً در مسیر بررسی و تصویب آن از نظرات تخصصی بیمه‌ای کارشناسان زبده این سازمان نیز استفاده خواهد شد، این سازمان ورودی در زمینه اظهارنظر عمومی در مورد این لایحه و مفاد آن نخواهد داشت.

۲- بر اساس بند (ب) ماده (۱۲) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کل کشور، «سازمان تامین اجتماعی موظف است مطابق قوانین مربوط در طول اجرای قانون برنامه حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را متناسب‌سازی نماید». لذا وفق قانون مذکور متناسب‌سازی مرحله اول از تاریخ اول مرداد ۱۳۹۹ و متناسب‌سازی مرحله دوم از تاریخ اول فروردین ۱۴۰۰ اجرا شد.

در این میان از آنجا که نحوه اجرای متناسب‌سازی در قانون یادشده تبیین نشده و هیچ‌گونه آیین‌نامه اجرایی نیز در این خصوص صادر نشده بود، با مشارکت نمایندگان کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور، بر مبنای میزان بودجه‌ای که به این موضوع اختصاص داده شده بود، ضمن رعایت اصول محاسبات بیمه‌ای و بر اساس دو شاخص مدت پرداخت حق بیمه و میزان دستمزد مشمول کسر حق بیمه، تدوین سناریوی متناسب‌سازی صورت پذیرفت.

در سال جاری نیز با عنایت به پیگیری مستمری بگیران ارجمند و تصمیمات متخذه در جلسات مشترک با نمایندگان کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور و نیز در اجرای تصویب‌نامه بند (۱) یکصدوسی‌وششمین جلسه مکرر مورخ نهم اردیبهشت ۱۴۰۲ هیئت محترم امنای این سازمان و به منظور تکمیل متناسب‌سازی مرحله دوم حقوق مستمری‌بگیران مبلغ «متناسب‌سازی ۲۵ درصد باقیمانده اعاده سطح نسبت به زمان برقراری» با اعمال افزایش موضوع ماده (۹۶) قانون تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲، از ابتدای سال به مستمری کلیه مشمولین افزوده شده و پرداخت می‌شود.

برگرفته از : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار