ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

آشنایی با سطوح طبیعی قند خون متناسب با سن افراد:

0

در صورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                    ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱۴

قند خون به دلایل بی‌شماری، به‌ ویژه بعد از غذا خوردن، در طول روز در نوسان است.

شما می‌توانید سطح قند خون خود را در زمان‌های مختلف محاسبه کنید، به عنوان مثال می‌توانید آن را در حالت ناشتا یا بعد از نخوردن بیش از ۸ ساعت آزمایش کنید. به این دلیل که قند خون به دلایل بی‌شماری، به‌ویژه بعد از غذا خوردن، در طول روز در نوسان است.

محدوده قند خون ایده آل برای بزرگسالان (۲۰ سال به بالا)

۱-۲ ساعت بعد از غذا:کمتر از ۱۸۰ میلی گرم در دسی لیتر
ناشتا: کمتر از ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر
زمان خواب: ۱۰۰-۱۴۰ میلی گرم در دسی لیتر

محدوده طبیعی قند خون برای زنان بالای ۶۰ سال که دیابت ندارند
ناشتا: ۹۰-۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر
دو ساعت بعد از غذا: کمتر از ۱۸۰ میلی گرم در دسی لیتر است

میزان قند خون بالاتر از ۱۸۰ میلی گرم در دسی لیتر یا بالاتر از محدوده سالم تجویز شده خطرناک است. اگر میزان قند خون شما بالاتر از ۳۰۰ میلی گرم در دسی لیتر است، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید تا سطح قند خون خود را در محدوده مطمئن تری قرار دهید.

سطح هدف طبیعی قند خون از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پزشک عواملی مانند سن، وزن، سابقه پزشکی، دارو‌هایی که مصرف می‌کنید و شیوه زندگی شما را برای ارزیابی سطح قند خون هدف سالم شما در نظر می‌گیرد. با این حال، سطح قند خون طبیعی قبل از خوردن یا نوشیدن چیزی بین ۸۰ تا ۱۱۰ میلی گرم در دسی لیتر است.

عوامل مؤثر بر قند خون
ورزش شدید بر حساسیت انسولین تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که سطح قند خون تا ۴۸ ساعت کاهش یابد.

استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول می‌شود که می‌تواند سطح قند خون را افزایش دهد.

برخی از دارو‌ها مانند استاتین‌ها و دیورتیک‌ها سطح قند خون را افزایش می‌دهند.

رژیم غذایی نیز تأثیر بالقوه‌ای بر قند خون دارد. خوردن مقدار زیادی کربوهیدرات باعث افزایش قند می‌شود، در حالی که پروتئین به تدریج محدوده سالم قند را افزایش می‌دهد.

کم آبی همچنین به دلیل عدم غلظت آب در بدن باعث افزایش سطح گلوکز می‌شود.

نکاتی برای حفظ سطح قند خون طبیعی
کنترل گلوکز برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است. مطالعات نشان می‌دهد که دیابت با سطح قند خون بالا به طور مداوم خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، نارسایی کلیه، آسیب عصبی، مشکلات بینایی و موارد دیگر را افزایش می‌دهد.

کنترل قند خون به جلوگیری از این عوارض کمک می‌کند. در اینجا نکاتی در مورد سبک زندگی معرفی می‌شود که به شما در کنترل سطح قند خون کمک می‌کند.

برای کنترل گلوکز خون، غذا‌های کامل، فرآوری نشده و کم کربوهیدرات مصرف کنید.

اگر محدودیت‌های پزشکی ندارید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش کنید.

همیشه هیدراته بمانید، که به بدن شما کمک می‌کند تا از شر مقادیر اضافی گلوکز از طریق ادرار خلاص شود.

انسولین و سایر دارو‌ها را طبق دستور پزشک خود مصرف کنید تا از افزایش یا کاهش ناگهانی سطح گلوکز خون جلوگیری شود.

منبع: الیوم السابع

برگرفته از : https://www.yjc.ir/fa/news/8485304

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار