ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

تفاوت سکته مغزی وقلبی درچیست؟

0

فرق سکته مغزی و قلبی،علائم سکته مغزی و قلبی:

در صورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                    ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱۴

به گزارش سایت اقتصادی ایران به نقل از فرتاک نیوز،سکته جزو فوریت‌های پزشکی است که علائم آن باید مورد توجه قرار بگیرد تا بتوان جان افرادی که احتمالا به آن دچار می‌شوند را نجات داد. این مطلب در مورد فرق سکته مغزی و قلبی است. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات دقیقی کسب کنید خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

فرق بین سکته مغزی و قلبی در علائم چیست؟

شایع‌ترین فرق سکته مغزی و قلبی در علائم آن است. سکته مغزی با علائمی نظیر عرق سرد، تنگی نفس، حالت تهوع بروز می‌کند. همچنین کسی که در معرض حمله قلبی قرار دارد در قفسه سینه درد و ناراحتی را تجربه می‌کند و درد به بازوی چپ او کشیده می‌شود.

البته کسانی که دچار حمله قلبی خاموش می‌شود هیچ علامتی ندارند یا اینکه علائم به صورت خفیف بروز می‌کند. نشانه‌های سکته مغزی کاملاً متفاوت است و به قسمتی از مغز که آسیب دیده بستگی دارد.

برای پیشگیری از حمله قلبی بهتر است به نشانه‌های درد قفسه سینه توجه کنید و با مراجعه به موقع به دکتر سکته قلبی سلامتی خود را حفظ کنید.

نشانه سکته مغزی شامل سردرد شدید، اختلال در گفتار و بینایی یک چشم یا هر دو چشم است. همچنین فرق سنکه مغزی و قلبی این است که فردی که در معرض سکته مغزی قرار دارد به طور ناگهانی نمی‌تواند راه برود و تعادل خود را از دست می‌دهد، حتی ممکن است دچار سرگیجه و استفراغ هم شود.

یکی از اقدامات دکتر سکته مغزی تجویز داروهایی است که لخته خون را از بین ببرد و انسداد رگ‌ها را برطرف کند تا آسیب‌های مغزی بیماران کمتر شود.

فرق سکته مغزی و قلبی در علت ایجاد کننده

عوامل مختلفی در ایجاد سکته مغزی و قلبی تاثیر دارد. علت مشترک بروز آن‌ها این است که شریان‌ها مسدود می‌شوند و خونرسانی مختل می‌شود. اما اگر بخواهیم فرق سکته مغزی و قلبی در علت ایجاد کننده را به طور جداگانه بررسی کنیم باید به موارد زیر توجه کنیم.

 فرق سکته مغزی و قلبی

علت ایجاد سکته مغزی

لخته شدن خون در یکی از سرخرگ‌های درون مغز و اختلال در گردش خون به مغز

تجمع پلاکت در شریان کاروتید و ممانعت از انتقال خون به مغز

پاره شدن یک رگ خونی در مغز و نشت خون به بافت‌های اطراف

دکتر مغز و اعصاب برای تشخیص و درمان اختلالات مغزی از آزمایش‌های دقیق استفاده می‌کند تا علت اختلالات را تشخیص دهد و بهترین شیوه درمانی را انتخاب کند.

علت ایجاد سکته قلبی

مسدود شدن یا باریک شدن شریان کرونر و عدم خونرسانی به ماهیچه قلب

انسداد شریان کرونر با لخته خون

تجمع پلاک کلسترول در شریان

درصورتی‌که فرصت کافی برای حضور در مطب ندارید می‌توانید از طریق سایت پذیرش۲۴ با دکتر مغز و اعصاب آنلاین تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات متداول فرق سکته مغزی و قلبی

    سکته مغزی خطرناک است یا قلبی؟

با اینکه فرق سکته مغزی و قلبی زیاد است، نمی‌توانیم ادعا کنیم کدام خطرناک‌تر است، چون هر دو می‌توانند منجر به بروز عوارض یا مرگ شوند.

    آیا می‌توان از بروز سکته مغزی و قلبی پیشگیری کرد؟

بهترین راه پیشگیری از بروز سکته مغزی و قلبی داشتن سبک زندگی سالم، بدون الکل و دخانیات، رژیم غذایی متعادل، ورزش کردن، کنترل فشارخون و کلسترول و زندگی بدون استرس است.

    تشخیص به موقع حمله قلبی یا سکته مغزی چه اهمیتی دارد؟

درصورتی‌که به فرق سکته مغزی و حمله قلبی توجه کنید و هر چه زودتر با توجه به علائم آن را تشخیص دهید، شانس زنده ماندن و بهبودی بیشتر می‌شود.

منبع : https://www.fartaknews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار