ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

سایه بحران مالی آمریکا بر اقتصاد جهان:

0

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که آمریکا تا سال ۲۰۲۴ نرخ بهره را بالا نگه می‌دارد.

سایت اقتصادی ایرانبه اطلاع می رساند:در صورت تمایل جهت تبلیغات در وبسایت،

می‌توانیدبا مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران تماس حاصل نمایید.

پست الکترونیک: mradeli@yahoo.com

تلفنهای تماس: ۰۹۲۱۴۰۲۹۷۵۳

                      ۰۹۹۸۱۴۸۰۴۱

به گزارش ایسنا به نقل از اکونومیک، صندوق بین‌المللی پول روز جمعه یافته‌های اولیه خود را در مورد وضعیت اقتصاد ایالات‌متحده پس از سفر رسمی نماینده خود به این کشور منتشر و پیش‌بینی کرد رشد تولید ناخالص داخلی سالانه آمریکا ۱٫۷ درصد در سال ۲۰۲۳ و به میزان یک درصد در سال آینده خواهد بود.

این مرکز مالی افزود که این کاهش احتمالا با افزایش بیکاری حدود ۴٫۵ درصد تا پایان سال ۲۰۲۴ همراه خواهد شد.

با عطف به تورم، صندوق بین‌المللی پول خاطرنشان کرد که قیمت‌های مصرف‌کننده به کاهش خود ادامه خواهد داد در حالی که انتظار می‌رود تورم هشداردهنده در دو سال آینده بالاتر از محدوده هدف دو درصدی فدرال رزرو باقی بماند.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: فدرال رزرو برای بازگرداندن تورم به سطح هدف، مستلزم دوره‌ای طولانی از سیاست‌های پولی سفت و سخت است بنابراین نرخ وجوه فدرال تا اواخر سال ۲۰۲۴ بین ۵٫۲۵ تا ۵٫۵ درصد باقی می‌ماند.

علاوه بر این، صندوق بین‌المللی پول سناریویی را نشان داد که در آن اقتصاد ایالات‌متحده احتمالا در سال آینده به‌طور ناگهانی کند می‌شود و رکود ناشی از سیاست‌های پولی سخت‌تر را ایجاد می‌کند.

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که در این مورد، ترکیبی از نرخ‌های بهره بالا، دلار قوی و کاهش شدیدتر در فعالیت‌های تجاری، سرریزهای مالی کلان منفی قابل توجهی در سراسر جهان به همراه خواهد داشت.

منبع : https://www.isna.ir/news/1402030603477

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار