ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

بانک رفاه قابل واگذاری نیست:

0

حسن صادقی در گردهمایی بزرگ بازنشستگان:

بانک رفاه قابل واگذاری نیست/ حقوق فعلی بازنشستگان، پاسخگوی نیازهای آن‌ها نیست

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: دولت نمی‌تواند بانک رفاه را واگذار کند ضمن اینکه هنوز بازنشستگان کارگری مطالبات برآورده نشده دارند.

سایت اقتصادی ایران به نقل ازایلنا، گردهمایی بزرگ بازنشستگان و اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری عصر روز دوشنبه مورخ ۱۴ شهریورماه ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از اعضا و بازنشستگان در محل خانه کارگر برگزار شد.

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در این گردهمایی گفت: پس از چندین ماه تلاش و ممارست بازنشستگان و مذاکرات نمایندگان آن‌ها، سرانجام عیناً مصوبه شورایعالی کار برای سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی ابلاغ شد. این روزها نیز شاهد تحقق وعده مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی جناب آقای دکتر میرهاشم موسوی پیرامون صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی هستیم. قطع به یقین این میزان افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در قیاس با تورم افسار گسیخته امروز، مشکل معیشتی بازنشستگان را حل نخواهد کرد. شاید اگر در فروردین ماه، شاهد افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی بودیم، این میزان افزایش ملموس‌تر بود.

وی افزود: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی توجه داشته باشد که مطالبات نیمه تمام جامعه کارگری بازنشسته هنوز پابرجاست. پرداخت معوقات پنج ماه ابتدای سال ۱۴۰۱.۲۵ درصد معوقه متناسب‌سازی سال ۱۴۰۰ و پرداخت آن، هزینه بالای درمان و عدم پوشش بیمه‌های تکمیلی، عدم توجه به سلامت بازنشستگان و… از جمله این مطالبات است که امیدواریم با توجه به سه جانبه گرایی، مطالبات و مشکلات جامعه کارگری بازنشسته به خوبی شناسایی و مرتفع شود.

صادقی ادامه داد: مدتی است که شاهد تلاش دولت برای واگذاری سهام بانک رفاه کارگران هستیم، بانکی که از اموال سازمان تأمین اجتماعی به شمار می‌رود؛ اموال تأمین اجتماعی دولتی نیست و متعلق به کارگران بوده و اندوخته آن‌ها محسوب می‌شود بنابراین نمی‌تواند مشمول واگذاری‎های ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی باشد.

وی با تاکید بر اینکه «نمی‌توان و نباید سهام بانک رفاه را به بخش خصوصی واگذار کرد» افزود: واگذاری سهام بانک رفاه کارگران تبعات سنگینی از جمله حذف خدمات ارائه شده از سوی بانک رفاه کارگران به جامعه کارگری تحت پوشش تأمین اجتماعی دارد. اما همانگونه که عزم و اراده بازنشستگان مانع از تضییع حقوق آنان شد تا بدعتی در دولت‌ها جهت دست اندازی به حقوق جامعه کارگری ایجاد نشود، قطعاً با عزم راسخ و پولادین خود مانع از واگذاری سهام بانک رفاه کارگران خواهند شد.

به گفته وی، با اندکی تعقل درمی‌یابیم که چنین اقداماتی، شادابی و نشاط را از بازنشستگان سلب می‌کند. بازنشستگانی که در سنین جوانی تمام تلاش خود را برای رونق دادن به چرخه تولید و اقتصاد کشور به کار بستند، شایسته نیست دائماً دچار استرس و اضطراب شوند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ادامه داد: به همین خاطر اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در گام نخست با ظهور در میادین دفاع از حقوق بازنشستگان، توانست مانع از تضییع حقوق و مطالبات گردد. اما در گام دوم قصد داریم تا با برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، شادابی و نشاط را به جامعه کارگری بازنشسته برگردانیم تا بلکه التیامی باشد بر زخم‌های ناشی از اقدامات دولت و مجلس. چراکه بازنشستگان مثل همه انسان‌های دیگر نیاز به شادی و امید دارند. گاهی برخی ملاحظات فرهنگی و شاید هم بی‌توجهی موجب می‌شود که بازنشستگان به انزوا و گوشه گیری دچار شوند. افسردگی بزرگترین مشکل در دوره بازنشستگی و سالمندی است که بیماری‌های جسمی و روحی زیادی را با خود به همراه می‌آورد. شادی راز سلامت در دوران بازنشستگی است که از راه‌های ساده‌ای امکان‌پذیر است.

صادقی افزود: کمبود شادی در زندگی بازنشستگان اثرات جبران ناپذیری به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به ناامیدی و افسردگی، ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی، کاهش تحرک در سالمندی، عدم  تمایل به ارتباط برقرار کردن با دیگران، کم صحبتی و سکوت کامل در جمع، دردهای موضعی بدون علت پزشکی، اختلال در هورمون‌های بدن و ناهماهنگی در آن، بی‌خوابی و یا اختلال در روند خواب شبانه، احساس پوچی و یاس اشاره کرد. امیدواریم که زندگی بازنشستگان عزیز روز به روز بهتر شود و تمام مشکلات راه حل‌های خوب بیابد.

منبع : https://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار