ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

درخواست اجرای طرح سه‌جانبه‌گرایی و عدم دخالت دولت در انتصابات و منابع مالی سازمان تأمین اجتماعی:

0

در کارزاری مطرح شد؛

درخواست اجرای طرح سه‌جانبه‌گرایی و عدم دخالت دولت در انتصابات و منابع مالی سازمان تأمین اجتماعی.

جمعی از شاغلین و بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی در کارزاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار عدم دخالت دولت در انتصابات و منابع مالی سازمان تامین اجتماعی شدند.

سایت اقتصادی ایران به نقل از ایلنا، جمعی از شاغلین و بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی در کارزاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار عدم دخالت دولت در انتصابات و منابع مالی سازمان تامین اجتماعی شدند.

در متن این کارزار آمده:

«احتراما با عنایت به دخالت‌های متعدد دولت‌ها از گذشته تاکنون در تصمیمات، انتصابات و امورات سازمان تامین اجتماعی و دست درازی به منابع مالی و عدم برگشت به سازمان که در واقع این منابع از محل دریافت بیمه پردازی شاغلین برای زمان بازنشستگی سرمایه‌گذاری شده است، بطوریکه بدهی معوق مانده دولت به سازمان از حدود۴۵۰ هزار میلیارد تومان گذشته است. لذا نظر به ساختار نظام جامع و رفاه تامین اجتماعی مصوب شده در صحن علنی مجلس که در مورخ ۱۳۸۳/۰۳/۹ به تایید شورای محترم نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۱۳۵۴۵ مورخ ۱۳۸۳/۰۳/۲۳ دولت وقت به تمام دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده است و با توجه به اینکه در این ساختار، سازمان تامین اجتماعی را یک سازمان با استقلال مالی غیردولتی، منابع خاص و دارای مالکیت مستقل تعریف شده است، دستور فرمایید با یک طرح دو فوریتی درصحن علنی مجلس برای همیشه به دخالت‌های چندین ساله دولت که از دغدغه‌های اصلی بیمه پردازان که در واقع سهامداران و صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شوند و ملزم شدن به برگشت بدهی‌های معوقه بصورت یک جا به سازمان تامین اجتماعی که یک نهاد بین‌النسلی است پایان داده شود.»

منبع : https://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار